آتش نشانی ساوه با کمبود ایستگاه و نیروی انسانی روبرو است

به گزارش وبلاگ انوری، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساوه گفت: سازمان با کمبود ایستگاه و نیروی انسانی روبروست.

آتش نشانی ساوه با کمبود ایستگاه و نیروی انسانی روبرو است

محمدرضا برزگر در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ انوری، اظهار کرد: هم اکنون سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساوه با 89 نیروی اداری و عملیاتی در سه ایستگاه آماده پوشش حوادث احتمالی در سطح شهرستان است که با توجه به روند توسعه شهر با کمبود نیرو و ایستگاه آتش نشانی روبرو است.

وی با بیان اینکه هم اینک ایستگاه شماره 4 آتش نشانی در شهرک علوی با بیش از 40 درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است، اضافه نمود: بر اساس استانداردهای جهانی برای هر 50 هزار نفر یک ایستگاه آتش نشانی باید وجود داشته باشد، اما در حال حاضر تعداد ایستگاه های آتش نشانی در ساوه سه ایستگاه است که با توجه به جمعیت حدود 250 هزار نفری این شهر نیازمند 5 ایستگاه است تا به استانداردهای مشخص شده نزدیک گردد.

برزگر در خصوص وضعیت خودورهای عملیاتی این سازمان اضافه نمود: در حال حاضر 14 خودروی عملیاتی در اختیار سازمان است که 7 دستگاه از آنها بالای 13 سال، 2 دستگاه آن بالای 20 سال و چهار خودروی آن کمتر از 10 سال عمر دارد.

وی اضافه نمود: همچنین یک دستگاه خودروی عملیاتی دچار فرسودگی و پوسیدگی بالا بود که با توجه به افزایش قیمت این خودرو ها به حدود 600 میلیون تومان به جای پرداخت هزینه خرید عملیات نوسازی آن با حدود 150 میلیون بصورت کامل در حال اجرا است که در دهه مبارک فجر به وارد چرخه خواهد شد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساوه با بیان اینکه خودروهای آتش نشانی به دلایل مختلف دارای استهلاک بالا هستند، اضافه نمود: با توجه به نیازهای مطرح شده از سوی این سازمان، مقرر شده تا در سال آینده اعتبارات مناسبی برای ایمنی شهر از سوی شورای اسلامی شهر و شهردار پیش بینی گردد که این اعتبار صرف خرید تجهیزات ایمنی آتش نشانان، فرهنگ سازی در زمینه پیشگیری از حوادث و نوسازی خودروها خواهد شد.

وی به اهمیت بحث آموزش در ارتقای توانمندی آتش نشانان اشاره نمود و اضافه نمود: بالا بردن سطح علمی، کیفی و عملی آتش نشانان سه برنامه مهم سازمان است و این برنامه ها بصورت حرفه ای و تخصصی با هدف افزایش سطح کیفی امدادرسانی به شهروندان برای نیروها برگزار خواهد شد تا در هنگام حادثه بتوانند در کمترین زمان بهترین عملکرد را در امدادرسانی داشته باشند.

برزگر گفت: در شرایط بحران مالی شهرداری علیرغم وجود برخی مسائل با تدبیر شهرداری و حمایت شورای اسلامی شهر و معاونت خدمات شهری این شرایط تحت کنترل است و خللی در کار آتش نشانان ایجاد نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آتش نشانی ساوه با کمبود ایستگاه و نیروی انسانی روبرو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش نشانی ساوه با کمبود ایستگاه و نیروی انسانی روبرو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید