اظهارات تازه پمپئو درباره تنگه هرمز

فارس نوشت: وزیر خارجه آمریکا بعد از پاسخ رد چند کشور، می گوید اطمینان دارد که واشنگتن بالاخره می تواند در خلیج فارس و تنگه هرمز یک ائتلاف دریایی ایجاد کند.

اظهارات تازه پمپئو درباره تنگه هرمز

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه گفت اطمینان دارد که این کشور می تواند در خلیج فارس ائتلاف دریایی ایجاد کند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، پامپئو که به همراه مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا به استرالیا سفر کرده، در یک نشست خبری گفت کاملا مطمئن است که ایجاد ائتلاف دریایی در منطقه امکان پذیر است.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد اجتناب متحدان آمریکا از پیوستن به این ائتلاف، با بیان اینکه نباید حرف رسانه ها را باور کرد، مدعی شد که کشورهایی برای حضور در این ائتلاف اعلام آمادگی کرده اند.

پمپئو در حالی عدم حضور کشورها در ائتلاف تحت رهبری آمریکا را گزارش های رسانه ای توصیف کرده که هفته گذشته هایکو ماس وزیر خارجه آلمان به صراحت گفت که برلین در این ائتلاف حاضر نمی گردد.

ژاپن، کره جنوبی، فرانسه و اسپانیا از جمله دیگر متحدان آمریکا هستند که از تأیید پیوستن به ناوگروه دریایی مورد نظر واشنگتن، خودداری کرده اند.

در ماه های اخیر، آمریکا با اعزام بمب افکن، ناو هواپیمابر و چند هزار نظامی به منطقه، به تنش در خلیج فارس دامن زده است. بعد از توقیف یک کشتی متخلف انگلیسی در خلیج فارس توسط ایران، آمریکا گفت قصد دارد برای حراست از آزادی دریانوردی، یک ائتلاف دریایی در منطقه ایجاد کند. عدم استقبال از این طرح موجب شده تا رسانه های آمریکایی از این طرح با عنوان ائتلاف یک نفره یاد کنند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "اظهارات تازه پمپئو درباره تنگه هرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات تازه پمپئو درباره تنگه هرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید