اعزام دائمی دانشجو به خارج قطع شد، سیاست ارزی وزارت علوم تغییر نمی کند

وزیر علوم از قطع اعزام دانشجو به خارج از کشور اطلاع داد و گفت: این اعزام فقط برای تعداد رشته های محدود و شرایط خاص صورت خواهد گرفت به گونه ای که در امسال کمتر از 20 نفر اعزام دائمی خواهیم داشت.

اعزام دائمی دانشجو به خارج قطع شد، سیاست ارزی وزارت علوم تغییر نمی کند

دکتر منصور غلامی در گفت و گو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب به برنامه وزارت علوم در حوزه ارز دانشجویی و فرصت مطالعاتی در امسال اشاره و اظهار کرد: سیاست ما در این زمینه تغییری نکرده و همان برنامه سال گذشته است و کوشش داریم از این برنامه حمایت کنیم، اگرچه بیشتر، اعزام دانشجویان به فرصت مطالعاتی داخل را توصیه می کنیم چرا که این نوع فرصت مطالعاتی مزیت های زیادی دارد.

وی در ادامه توضیح داد: حضور دانشجویان در فرصت مطالعاتی دانشگاه های داخل موجب خواهد شد که آن ها با امکانات و تجهیزات این مراکز و پژوهشگاه های داخل کشور آشنایی کافی پیدا نمایند همچنان که بعضاً مشاهده می کنیم دانشجویانی که از فرصت های مطالعاتی خارج از کشور برمی گردند اذعان دارند که تصور نمی کردند در داخل دانشگاه در رشته خود امکانات فعلی در دانشگاه ها وجود داشته باشد. بنابراین حضور در فرصت مطالعاتی داخل کشور ارتباطات علمی دانشجویان را توسعه می دهد ضمن اینکه مسئله ای برای اعزام دانشجویان به خارج از کشور نداریم.

وزیر علوم از قطع اعزام دائمی دانشجویان به فرصت مطالعاتی خارج از کشور اطلاع داد و گفت: با توجه به اینکه تمامی رشته های دانشگاهی در داخل کشور نیز وجود دارد بنابراین اعزام دائمی به خارج از کشور قطع می گردد و این اعزام فقط برای بعضی معدود رشته ها صورت خواهد گرفت به طوری که در سال 98 احتمالاً چیزی کمتر از 20 نفر اعزام دائمی داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعزام دائمی دانشجو به خارج قطع شد، سیاست ارزی وزارت علوم تغییر نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام دائمی دانشجو به خارج قطع شد، سیاست ارزی وزارت علوم تغییر نمی کند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید