انتقال تسلیحات هسته ای به کره جنوبی از سوی آمریکا تکذیب شد

یک مقام ارشد دفاعی آمریکا روز سه شنبه احتمال انتقال تسلیحات هسته ای به کره جنوبی برای مقابله با تهدیدات کره شمالی را تکذیب کرد.

انتقال تسلیحات هسته ای به کره جنوبی از سوی آمریکا تکذیب شد

تسلیحات هسته ای

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، به دنبال از سرگیری درخواست گروه های محافظه کار کره جنوبی برای تجهیز به تسلیحات نظامی، جان رود معاون وزیر دفاع آمریکا در نشستی در واشنگتن احتمال تجهیز نمودن سئول به تجهیزات نظامی را رد کرد.

رود در مرکز مطالعات بین الملل و راهبردی گفت: ما هیچ برنامه ای برای بازگشت سلاح های هسته ای که چند دهه پیش پس گرفته شده بودند، به شبه جزیره کره نداریم.

کره شمالی

با تشدید برآورد هایی در خصوص احتمال امضای پیمان موشکی واشنگتن با سئول یک ماه بعد از خروج آمریکا از پیمان موشکی با روسیه، معاون وزیر دفاع آمریکا تصمیم واشنگتن برای استقرار موشک های برد متوسط در هر کجای جهان را رد کرد.

کره جنوبی

جان بولتون مشاور امنیت ملی وقت کاخ سفید پیش از این هشدار داده بود که ممکن است کره جنوبی و ژاپن برای مقابله با موشک های هسته ای کره شمالی به دنبال بدست آوردن تسلیحات هسته ای باشند.

ایالات متحده در اواخر دهه 50 سلاح های هسته ای تاکتیکی را به کره جنوبی ارائه کرد و پس از توافق خلع سلاح با اتحاد جماهیر شوروی و همچنین کوشش های دولت کره جنوبی برای ارتقاء آشتی با کره شمالی، آنها را در اوایل دهه 1990 پس گرفت.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "انتقال تسلیحات هسته ای به کره جنوبی از سوی آمریکا تکذیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال تسلیحات هسته ای به کره جنوبی از سوی آمریکا تکذیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید