بارندگی شدید در استان های شمالی کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از وقوع بارندگی شدید در استان های گیلان، مازندران و گلستان طی امروز و فردا اطلاع داد و گفت: طی سه روز آینده در نوار شمالی کشور کاهش محسوس دما پیش بینی می گردد.

بارندگی شدید در استان های شمالی کشور

احد وظیفه در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: از امروز (28 مرداد) به تدریج با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، طی امروز و فردا در سواحل دریای خزر، اردبیل، دامنه های البرز، بخش های شمالی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و به تدریج خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابرناکی، بارش باران، گاهی رعد و برق، کاهش دما و وزش باد پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی و داده های هواشناسی، طی امروز و فردا (28 و 29 مرداد) دریای خزر مواج خواهد بود. همچنین شدت بارش ها طی امروز و فردا بعدازظهر و شب برای گیلان، غرب مازندران و گلستان پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: از لحاظ دمایی طی سه روز آینده در نوار شمالی کشور دمای هوا به طور محسوس کاهش خواهد یافت.

به گفته وظیفه، در سه روز آینده برای استان های واقع در شمال شرق و شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید در برخی از ساعات باد و گرد و خاک پیش بینی می گردد. افزون بر این، امروز و فردا بعدازظهر در برخی از نقاط استان های سمنان، تهران، البرز، مرکزی، قم، شمال اصفهان، قزوین، زنجان وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی در سرانجام در مورد شرایط جوی تهران طی دو روز آینده، اظهار کرد: آسمان پایتخت فردا (29 مرداد) صاف تا کمی ابری،در بعدازظهر همراه با وزش باد شدید با بیشترین و کمترین دمای 36 و 23 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد. همچنین در روز سه شنبه (30 مرداد) نیز آسمان تهران صاف، همراه با وزش باد و با بیشترین و کمترین دمای 35 و 23 درجه سانتیگراد خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بارندگی شدید در استان های شمالی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارندگی شدید در استان های شمالی کشور"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید