تغییر نحوه برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی ، نتایج امروز اعلام می گردد

به گزارش وبلاگ انوری، معاون آموزش متوسطه گفت: در نظر داریم تا آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی برای سال آینده تفکیک گردد.

تغییر نحوه برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی ، نتایج امروز اعلام می گردد

علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه در گفت وگو با خبرنگار ، درباره اختلال در اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی متوسطه دوم اظهار کرد: مدارس نمونه دولتی و استعداد های درخشان از نظر ماهیت متفاوت هستند به گونه ای که آزمون استعداد های درخشان کاملا مبتنی بر آزمون دانش آموزان انتخاب می شوند در حالی که در مدارس نمونه دولتی 50 درصد سوابق تحصیلی هم دخیل است.

وی ادامه داد: باتوجه به اعمال سوابق تحصیلی برای مدارس نمونه دولتی، احتساب این سوابق برای اعلام نتایج با مشکلاتی همراه بود که منجربه اخلال در سیستم شد و درنگ کردیم و تعویق در اعلام نتایج را انتخاب کردیم تا دانش آموزان در دریافت نتایج خود دچار مشکل نشوند.

کمرئی با تأکید بر چک کردن چند باره نتایج و صحت آن اظهار کرد: خوشبختانه روند کار به درستی پیش رفت و به این ترتیب اعلام نتایج به مراحل پایانی خود نزدیک شده است و احتمالا امروز دانش آموزان نتایج خود را مشاهده می نمایند.

بیشتر بخوانید:نتایج مدارس تیزهوشان متوسطه دوم اعلام شد

چالش برگزاری همزمان آزمون سمپاد و نمونه دولتی

معاون آموزش متوسطه توضیح داد: یکی از چالش هایی که با آن روبرو هستیم، تفکیک یا ادغام آزمون های ورودی مدارس نمونه دولتی است که مزایا و معایب خاص خود را دارند.

وی اضافه نمود: تعویق در اعلام نتایج مدارس سمپاد و نمونه دولتی یکی از مصادیقی است که نشان می دهد باید این دو آزمون از هم تفکیک شوند چراکه نوع آزمون ها در پذیرش دانش آموزان هم متفاوت است.

کمرئی تأکید کرد: تمایل به برطرف این اشکال داریم و اگر به نتیجه قطعی برسیم، آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی جدا از هم برگزار می گردد.

معاون آموزش متوسطه اعلام کرد: وقتی دو آزمون مشابه را باهم برگزار می کنیم، مزیت آن شرکت دانش آموز در یک آزمون است، اما معایبی هم از قبیل آنچه که ذکر شد برای آن شاهد هستیم هرچند آزمون یک مرحله ای به کاهش استرس دانش آموزان یاری می نماید، اما پیامد هایی هم وجود دارد بنابراین امکان بازنگری در برگزاری این آزمون وجود دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تغییر نحوه برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی ، نتایج امروز اعلام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر نحوه برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی ، نتایج امروز اعلام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید