توافقات اولیه با عراق برای بازگشایی مرز خسروی

به گزارش وبلاگ انوری، وزیر کشور گفت: برای بازگشایی مرز خسروی توافق اولیه با این مرز اجرا شده و این امر را در تفاهم نامه با معاون وزیر کشور عراق گنجاندیم و موافقت اولیه را انجام دادیم، امیدواریم نهایی گردد تا مردم از مرز خسروی به عراق بروند.

توافقات اولیه با عراق برای بازگشایی مرز خسروی

به گزارش وبلاگ انوری، عبدالرضا رحمانی فضلی امروز در حاشیه دومین همایش بین المللی فعالان اربعین حسینی در حرم مطهر رضوی در جمع وبلاگ انوری، اظهار کرد: برای بازگشایی مرز خسروی توافق اولیه با این مرز اجرا شده و این امر را در تفاهم نامه با معاون وزیر کشور عراق گنجاندیم و موافقت اولیه را انجام دادیم. در سفر شنبه وزیر کشور عراق به ایران نیز این جزو موضوعات اصلی است. توافقات اولیه اجرا شده و امیدواریم نهایی گردد تا مردم از مرز خسروی به عراق بروند.

وی با بیان اینکه پاسپورت هویت هر فردی است که حتما باید داشته باشد اما با توافقی که انجام دادیم بعد از دهه محرم تا آخر صفر این اتفاق خواهد افتاد و ویزا لازم نیست، مطرح کرد: البته این امر به معنای عدم نظارت بر ترددها نیست، حتما نظارت کافی انجام خواهد شد و متناسب با ظرفیت هایی که سال جاری تدارک بیشتری دیدیم، صورت خواهد گرفت. مرزها نیز آمادگی لازم را از نظر خدماتی، امکانات، پشتیبانی و امنیتی دارند و مشکل خاصی نداریم.

رحمانی فضلی در مورد همکاری عراق با ایران برای اربعین، گفت: کشور عراق در این زمینه در این چند سال همکاری بسیار خوبی داشته و بدون همکاری آن ها امکان ندارد بتوانیم بیش از 2 میلیون نفر را به عراق راهی کنیم. در حوزه های دیپلماسی و بحث های گذرنامه، امنیت و خدمات همکاری های بسیار خوبی اجرا شده است.

وزیر کشور اضافه نمود: افرادی از ایران به عراق رفتند و جلساتی را برگزار کردند، خود من نیز به این کشور سفر کردم. وزیر کشور سابق عراق به ایران آمدند و این هفته نیز وزیر جدید به ایران می آید که امیدواریم این صحبت ها و مذاکرات در جهت تامین گسترش و بهبود کیفیت همه خدمات باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توافقات اولیه با عراق برای بازگشایی مرز خسروی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافقات اولیه با عراق برای بازگشایی مرز خسروی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید