دادستان کل آمریکا زیر فشار ارائه مدرک بی گناهی ترامپ

تهران - خبرنگاران - ویلیام بار دادستان کل آمریکا در حالی که دو هفته از تبرئه کردن دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور در تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 ایالات متحده می گذرد، برای ارائه مدرکی کامل در ارتباط با تصمیم اش، تحت فشار قرار گرفته است.

دادستان کل آمریکا زیر فشار ارائه مدرک بی گناهی ترامپ

به گزارش عصر یکشنبه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، طرح این ادعا مبنی بر اینکه دادستان کل آمریکا که وزیر دادگستری این کشور نیز است، مدرک مربوط به کارشکنی غیرقانونی ترامپ در گزارش نهایی رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده رسیدگی به دخالت روسیه را کم اهمیت جلوه داده، به درخواست ها برای انتشار این گزارش به طور کامل دامن زده است.

گزارش های خبری به نقل از اعضای ناشناس تیم مولر حاکی است که دادستان کل آمریکا از منتشر کردن چکیده هایی که تیم مولر برای انتشار رسمی آماده کرده، خودداری کرده و در عوض از جانب خود گزارشی را منتشر کرده و در آن، ترامپ را به طور قاطعانه از هر گونه تخلفی مبرا دانسته است.

اکنون ویلیام بار می گوید مدرک کلیدی ارائه شده به هیات منصفه مولر را منتشر نخواهد کرد. از سویی، دمکرات ها به این مساله ظنین هستند که این مدرک ممکن است رئیس جمهوری آمریکا را گناهکار شناسد.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا که در اختیار دمکرات هاست، برای صدور حکم ارائه گزارش کامل مهیا شده اند، اقدامی که دادستان کل و کاخ سفید با آن مخالفت خواهند کرد.

همچنین جری نادلر رئیس این کمیته از ویلیام بار خواسته است همه مکاتبات و مکالمات بین دفاتر خود و مولر را ارائه دهد.

ترامپ که پس از انتشار گزارش بار از خود رفع اتهام کرد، گفته است که دمکرات ها سخت می کوشند تا این پرونده را زنده نگه دارند.

قرار است ویلیام بار روز سه شنبه در کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان آمریکا که بر بحث بودجه وزارت دادگستری متمرکز است، حضور یابد و به نظر می رسد اعضای کنگره از شانس خود برای اعمال فشار بر وی در ارتباط با گزارش مولر استفاده خواهند کرد.

بار در جمع بندی چهار صفحه ای این تحقیقات 22 ماهه بیان نمود که مولر به مدرکی مبنی بر تبانی بین تیم ترامپ و روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا دست نیافته است، از اینرو مدرک مورد نیاز برای متهم کردن ترامپ به کارشکنی در اجرای عدالت، کافی نیست.

وزیر دادگستری آمریکا همچنین اذعان کرده که مولر مدرکی مبنی بر کارشکنی ترامپ در روند اجرای عدالت را تهیه و تنظیم نکرده است.

اما دمکرات ها به شدت این مساله ظنین هستند که بار از موقعیت خود بهره می گیرد تا ترامپ را تبرئه کند. دمکرات ها همچنین می گویند دادستان کل برای محافظت از کاخ سفید، زیانبارترین بخش های گزارش مولر را مخفی نگه می دارد.

ترامپ پس از برکنار کردن جف سشنز از سمت دادستان کل آمریکا، ویلیام بار را که وکیل جمهوریخواه کهنه کار این کشور است، برای هدایت وزارت دادگستری برگزید.

ترامپ از سشنز به دلیل رفع صلاحیت از خود برای نظارت بر پرونده تحقیقات مربوط به مداخله روسیه در انتخابات آمریکا، رنجید و وی را اخراج کرد.

ویلیام بار تاکنون بر موضع خود مبنی بر انتشار بخش های بیشتری از گزارش مولر در ماه جاری پافشاری کرده، اما در عین حال از انتشار مدرک مهم ارائه شده به هیات منصفه مولر خودداری کرده است.

دمکرات ها می گویند کنگره به موجب مسئولیت قانونی اش برای اجرای قانون علیه رئیس جمهوری، حق دارد هر گونه مدرکی مبنی بر تخلفات وی را مورد بررسی قرار دهد، حتی اگر این مدرک در اختیار هیات منصفه باشد.

شبد**اروپام**9109**

منبع: ایرنا

به "دادستان کل آمریکا زیر فشار ارائه مدرک بی گناهی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادستان کل آمریکا زیر فشار ارائه مدرک بی گناهی ترامپ"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید