درصد زنان بازمانده از تحصیل پس از انقلاب از 38 به 3 رسیده است

به گزارش وبلاگ انوری، معصومه ابتکار بعد از ظهر چهارشنبه در همایش مادران انقلابی دختران فاطمی که در بخش کهریزک ری برگزار گردید، طی سخنانی گفت: پس از انقلاب اسلامی نرخ رشد سواد زنان از مردان بیشتر بوده است، قبل از انقلاب 38 درصد زن بازمانده از تحصیل داشتیم، اما اکنون این رقم به 3 درصد رسیده است، که البته همین 3 درصد هم زیاد است.

درصد زنان بازمانده از تحصیل پس از انقلاب از 38 به 3 رسیده است

معاون رییس جمهور گفت: باید با کوشش و کار فراوان درصد زنان بازمانده از تحصیل را به صفر برسانیم.

وی گفت: دین آمده است، تا به ما رنج و درد انسان ها را کم نمایند، با توسل به شخصیت هایی مانند حضرت زهرا(س) می توانیم در کسب فضایل اخلاقی حرکت کنیم، این امر به ویژه در حفظ آبروی افراد و توجه به حقوق شهروندی و وحدت و همدلی امت بسیار اهمیت دارد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان این که اگر هم دلی و انسجام در بین اعضا یک خانواده، روستا، شهر، استان و یا کشور باشد، آن مجموعه خوشبخت است، گفت: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با همت و کوشش و توجه به کاستی هایی که داریم و عنایت به این که انقلاب اسلامی ایران ثمره خون هزاران شهید است، هرگز ایثار و فداکاری را فراموش نمی کنیم.

ابتکار اضافه نمود: جوانان حق دارند، در خصوص انقلاب و ارزش ها بدانند و در محیط آزاد زندگی نمایند، تا بتوانیم در دهه پنجم از موانع و مسائل با سربلندی عبور کنیم.

وی گفت: آمریکا سعی دارند، با جنگ تبلیغاتی و مالی امید را از ملت ما بگیرند، اما پیروز نخواهند شد و این مسائل به خاتمه خواهد رسید و جوانان ما پرچمدار پیشرفت و توسعه کشور خواهند بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "درصد زنان بازمانده از تحصیل پس از انقلاب از 38 به 3 رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درصد زنان بازمانده از تحصیل پس از انقلاب از 38 به 3 رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید