دولت ها و ملت های ایران و افغانستان در سختی ها در کنار هم هستند

به گزارش خبرنگاران بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز تأسف شدید از خسارات جانی و اقتصادی ناشی از وقوع سیل در شهرها و مناطق مختلف افغانستان، ضمن همدردی با دولت و ملت این کشور، بویژه آسیب دیدگان و خانواده قربانیان این حوادث، تاکید نمود: در سیل های اخیر که مناطق مختلف هر دو کشور ایران و افغانستان با آن روبرو بوده اند، دولت ها و ملت های دو کشور، همچون همواره، در سختی ها و مسائل ناشی از آن، در کنار یکدیگر خواهند بود.

دولت ها و ملت های ایران و افغانستان در سختی ها در کنار هم هستند

پیش از این، سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان نیز با انتشار بیانیه ای با ابراز تأسف از وقوع سیل و تلفات و خسارات ناشی از آن با سیل زدگان این کشور ابراز همدردی نموده بود.

بارش های جوی اخیر در فلات ایران، باعث شده تا سیل به بعضی از مناطق افغانستان نیز آسیب وارد کند. بر اساس آخرین آمارها از سیل افغانستان، تنها در یک ماه اخیر بیش از 55 نفر از شهروندان افغانستانی جان باخته اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری صدای افغانستان به نقل از یک مقام محلی ولایت جوزجان، تا صبح آدینه گذشته در این منطقه 28 نفر کشته و ده ها خانه تخریب شده است. سیل در هرات نیز اوضاع را بحرانی نموده و به مرگ دست کم 10 تن انجامیده است.

موج ویرانگر باران و سیل که در چند روز اخیر ایران و افغانستان را متأثر نموده بود، هم اکنون با عبور از این کشورها وارد تاجیکستان شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دولت ها و ملت های ایران و افغانستان در سختی ها در کنار هم هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت ها و ملت های ایران و افغانستان در سختی ها در کنار هم هستند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید