رئیس سابق مجلس سنای پاکستان اظهارات پمپئو را محکوم کرد

اسلام آباد - خبرنگاران - سناتور رضا ربانی رئیس سابق مجلس سنای پاکستان ادعای اخیر مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا را که علیه برنامه های هسته ای پاکستانطرح نموده بود به شدت محکوم کرد.

رئیس سابق مجلس سنای پاکستان اظهارات پمپئو را محکوم کرد

به گزارش روز سه شنبه خبرنگاران ، رسانه های پاکستانی به نقل از ربانی از رویکرد خصمانه آمریکایی ها نسبت به برنامه های هسته ای پاکستان ابراز نگرانی نموده و اضافه کرد است ؛ این نوع سخنان از مایک پمپئو تازگی ندارد بلکه وی از سال گذشته جبهه گیری علیه پاکستان را شروع نموده است.

وی خطاب به دولت عمران خان نخست وزیر پاکستان گفت: دولت باید به نمایندگان مردم در مجلس نسبت به ادعاهای اخیر پمپئو علیه برنامه های هسته ای پاکستان اطمینان دهد.

رضا ربانی که از سیاستمداران نام آشنای حزب مردم پاکستان به عنوان سومین حزب بزرگ این کشور به شمار می رود ادامه داده است که هدف پمپئو از بیان این سخنان قدرت بخشی به برخی از کشورهای مورد علاقه آمریکا در منطقه است.

وی گفت: وزیر امور خارجه آمریکا سال گذشته نیز اعلام نموده بود که واشنگتن، یاری های اقتصادی به متحدان چین را قطع خواهد نمود.

منابع خبری آمریکا دیروز گزارش دادند که پمپئو در مصاحبه ای مدعی شده بود که برنامه های هسته ای پاکستان برای امنیت ملی آمریکا مخاطره آمیز است و واشنگتن بیم آن دارد که دارایی های هسته ای پاکستان در اختیار عناصر خطرناک قرار بگیرد.

آساق*274**1104**

منبع: ایرنا

به "رئیس سابق مجلس سنای پاکستان اظهارات پمپئو را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سابق مجلس سنای پاکستان اظهارات پمپئو را محکوم کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید