ظریف: یمنی ها پالایشگاه سعودی را زدند اما یک غیرنظامی را هم به قتل نرساندند

فارس نوشت: وزیر خارجه ایران با انتقاد از موضع گیری آمریکا در غیرقابل قبول خواندن حمله به تاسیسات نفتی سعودی، گفت یمنی ها انتقام چهار سال و نیم حمله و کشتار صد هزار نفر توسط سعودی ها را با حمله به یک پالایشگاه گرفتند.

ظریف: یمنی ها پالایشگاه سعودی را زدند اما یک غیرنظامی را هم به قتل نرساندند

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با شبکه سی. جی. تی. اِن. در آمریکا گفت مقاومت یمن به جای دریافت انتقام حملات سعودی از غیرنظامیان عربستانی، به یک پالایشگاه حمله کرد و یک نفر هم کشته نشد.

ظریف در بخشی از این مصاحبه که بامداد یکشنبه منتشر شد (نسخه کامل این مصاحبه روز دوشنبه پخش می گردد) با بی اساس خواندن ادعای آمریکا درباره دست داشتن ایران در عملیات پهپادی مقاومت یمن علیه تاسیسات نفتی سعودی، شرح داد: جالب است که آمریکا حمله به یک پالایشگاه را غیرقابل قبول می داند اما خود در حمله به غیرنظامیان [یمن] یاری می نماید.

وی ضمن تاکید مجدد بر اینکه ایران هیچ ارتباطی با حمله به پالایشگاه و میدان نفتی شرکت آرامکو در عربستان سعودی ندارد، گفت: حوثی ها در حال دفاع از خود هستند. حداقل می توان از آنها تقدیر کرد که به جای انتقام دریافت با حمله به یک شهر یا یک بیمارستان یا یک مدرسه، درست مانند کاری که سعودی ها در یمن انجام می دهند، به یک پالایشگاه حمله کردند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با اشاره به قربانی شدن حدود 10 هزار یمنی در جریان بمباران جنگنده های سعودی، گفت: 2.3 میلیون یمنی از وبا رنج می برند. تقریبا 60 تا 70 درصد از یمنی ها از سوءتغذیه رنج می برند.

ظریف در ادامه اضافه نمود: اکنون آنها یک پالایشگاه را زدند و حتی یک نفر هم کشته نشد. آیا این فاجعه، بزرگتر از کشتن تعداد بسیاری غیرنظامی طی چهار سال و نیم گذشته است؟! آن هم در جنگی که می شد یک هفته بعد از آغاز، به آن پایان داد!

وی با طعنه به خوش بینی سعودی ها درباره شکست دادن مقاومت یمن، توضیح داد: اما سعودی ها معتقد بودند که با یاری آمریکا می توانند این جنگ را چهار هفته ای پیروز شوند. الان چهار سال و نیم گذشته، صد هزار کشته برجای مانده و آنها هنوز هم در این باتلاق خودساخته گرفتار هستند.

310 23310

منبع: خبرآنلاین

به "ظریف: یمنی ها پالایشگاه سعودی را زدند اما یک غیرنظامی را هم به قتل نرساندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: یمنی ها پالایشگاه سعودی را زدند اما یک غیرنظامی را هم به قتل نرساندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید