فغانی: موافقت ضمنی با استفاده از VAR با امکانات داخلی اعلام شده است، اینکه تمام دربی ها را یک نفر سوت بزند جالب نیست

علیرضا فغانی، داور بین المللی کشورمان گفت موافقت ضمنی برای استفاده از سیستم VAR داخلی انجام شده است.

فغانی: موافقت ضمنی با استفاده از VAR با امکانات داخلی اعلام شده است، اینکه تمام دربی ها را یک نفر سوت بزند جالب نیست

به گزارش خبرنگاران، علیرضا فغانی درباره حضور کولینا در ایران و تماشای دربی 89 تهران گفت: تا جایی که من اطلاع دارم آقای تاج در شهر زوریخ با کولینا دیداری داشته و از او برای تماشای دیدار دربی دعوت نموده بود. بعد از حضور او در ایران هم جلسه خوبی در خصوص استفاده از VAR برگزار گردید، اما اینکه می گویند کولینا قرار بوده این سیستم را تأیید کند، این طور نیست و فقط کولینا از امکانات بازدید کرد.

وی در خصوص صحبت های خود با کولینا نیز توضیح داد: بیشتر صحبت های ما در خصوص لیگ ایران بود و او سؤالاتی در خصوص دربی پرسید. همچنین کولینا نظرش را در خصوص این مسابقات و آینده داوری مطرح نمود.

داور بین المللی فوتبال کشورمان در ادامه توضیح داد: همان طور که گفتم کولینا از امکانات VAR در ایران بازدید کرد، اما روی اینکه این سیستم در کشور ما پیاده گردد نظری نداشت. تا جایی که من اطلاع دارم موافقت ضمنی با پیاده شدن سیستم VAR با امکانات داخلی انجام شده است. با توجه به تحریم هایی که کشورمان با آن روبرو است، این موافقت برای استفاده از سیستم داخلی انجام شده و امیدواریم فصل آینده از آن در لیگ برتر استفاده گردد.

فغانی در پاسخ به این پرسش که آیا به نظرش امکانات موجود در استادیوم ها جوابگوی استفاده از سیستم VAR است یا خیر، گفت: قطعاً می گردد از این سیستم استفاده کرد، اما همان طور که می دانید با VAR هم امکان اشتباه وجود دارد.

وی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت وگو می کرد، درباره اینکه آیا فصل آینده شاهد استفاده از سیستم VAR در لیگ برتر خواهیم بود، گفت: تصمیماتی گرفته شده و امیدوار بودیم که این سیستم به زودی در لیگ ما پیاده گردد، اما پروسه ای دارد که باید آن را طی کنیم. خوشبختانه با کلاس هایی که در کشور قطر برگزار گردید مسئولان ما کاملاً با این سیستم آشنا شدند.

داور بین المللی فوتبال کشورمان در خصوص کلاس های آموزشی سیستم VAR و حضور مدیران فدراسیون فوتبال در این کلاس ها توضیح داد: در این کلاس ها بحث آموزش پروتکل ها و آموزش به داوران و بحث های سخت افزاری مطرح شد حالا ما باید شرایط استفاده از این سیستم را فراهم کنیم تا کارشناسان بیایند و آن را تأیید نمایند سپس می توانیم از این سیستم به صورت آفلاین و بعد آنلاین استفاده کنیم.

فغانی در خصوص قضاوت اشکان خورشید در دربی 89 و همچنین صحبت هایی که در گذشته درباره علاقه مند نبودنش به قضاوت در دربی مطرح نموده بود، گفت: من گفته بودم که اگر احتیاج باشد حرفی برای قضاوت در دربی ندارم، اما اینکه تمام دربی ها را یک نفر سوت بزند جالب نیست و چهره آن داور تکراری می گردد. خدا را شکر ما به تعداد کافی داور خوب برای قضاوت دربی داریم. شما نگاه کنید الان ال کلاسیکو را هم چندین داور سوت می زنند و این تنوع یاری می نماید تا داوران دیگر هم دیده شوند. خوشبختانه خورشیدی هم قضاوت خوبی در دربی داشت و اکثر تصمیمات او درست بود.

وی درباره حساسیت هفته های پایانی لیگ برتر و اینکه تعدادی از مربیان عنوان کردند دوست ندارند داوران خاصی برای آنها قضاوت نمایند، گفت: من در جایگاهی نیستم که در این مورد نظر بدهم و باید مدیران فدراسیون جوابگو باشند، اما هر کسی نمی تواند تصمیم بگیرد که چه کسی در مسابقات قضاوت کند. شما مطمئن باشید هیچ کس دوست ندارد در یک مسابقه بازنده گردد. همان طور که دو تیم دوست دارند برنده شوند داور هم دوست دارد قضاوت خوبی داشته باشد. قطعاً اشتباهات از این به بعد هم وجود خواهد داشت، اما شما دیدید که همه مربیان می گفتند داوری ها به ضرر تیم ما بوده است. از این حرف نتیجه می گیریم وقتی داوری به ضرر تمام تیم ها بوده، یعنی به نفع همه تیم ها هم بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فغانی: موافقت ضمنی با استفاده از VAR با امکانات داخلی اعلام شده است، اینکه تمام دربی ها را یک نفر سوت بزند جالب نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فغانی: موافقت ضمنی با استفاده از VAR با امکانات داخلی اعلام شده است، اینکه تمام دربی ها را یک نفر سوت بزند جالب نیست"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید