فوائد مصرف روزانه سه عدد خرما برای سلامت

خرما از جمله خوراکی های پرورشی در بسیاری از مناطق گرمسیری دنیا است که مصرف آن به دلیل دارا بودن خواصی برای جسم و ذهن توصیه می گردد.

فوائد مصرف روزانه سه عدد خرما برای سلامت

به گزارش خبرنگاران به نقل از food prevent، کارشناسان تغذیه معتقدند مصرف روزانه سه عدد خرما برای مدت زمان یک هفته تاثیراتی روی سلامتی دارد که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کاهش خطر ابتلا به سرطان روده: آنالیز ها نشان می دهد افرادی که خرما مصرف می نمایند از روده های سالم تری برخوردارند زیرا خرما رشد باکتری های خوب را افزایش داده و از مانع از گسترش سلول های سرطانی روده می گردد.

تامین انرژی مورد احتیاج بدن: خرما حاوی قند طبیعی، گلوکز، فروکتوز و ساکارز است که حجمی از انرژی مورد احتیاج بدن را تامین می نماید. همچنین خرما برخلاف نوشیدنی های انرژی زا حاوی ترکیب های سالم دیگری است که می توان به فیبر خوراکی، پتاسیم، منیزیم، ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها اشاره نمود.

بهبود سلامت سیستم گوارشی: دریافت مقدار کافی از فیبر خوراکی مناسب در طول روز از دیگر فواید خرماست. با پیشگیری از یبوست و بهبود حرکت مرتب روده به سلامت سیستم گوارشی یاری می نماید. خرما از جمله خوراکی های حاوی فیبر است که این خاصیت را داراست.

افزایش سطح هوشیاری: خرما به دلیل دارا بودن ویتامین B6 عملکرد مغز را به وسیله یاری به فراوری سروتونین و نوراپی نفرین بهبود می دهد. سروتونین خلق و خو را تحت تاثیر قرار داده و نوراپی نفرین به بدن یاری می نماید تا با استرس مقابله کند.

درمان بواسیر: این بیماری موجب گشاد شدن رگ های وریدی در مجرای مقعدی می گردد که اغلب یبوست از عوامل بروز آن به حساب می آید. درمان این بیماری به وسیله تغییر در رژیم غذایی به منظور کاهش یبوست امکانپذیر است. بسیاری از پزشکان مصرف مواد غذایی سرشار از فیبر را توصیه می نمایند که یکی از آن ها خرماست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فوائد مصرف روزانه سه عدد خرما برای سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوائد مصرف روزانه سه عدد خرما برای سلامت"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید