فیلم آخر مارتین اسکورسیزی اکران محدودی دارد

پل شریدر و مارتین اسکورسیزی خالقان یکی از مهم ترین فیلم های تاریخ سینما یعنی راننده تاکسی هستند و این دو نفر برای چند دهه بعد از ساخت آن فیلم به همکاری و رفاقت با یکدیگر ادامه دادند. به همین دلیل خیلی دور از ذهن نیست که شریدر زودتر از بقیه از جزییات بیشتری درباره فیلم مرد ایرلندی، آخرین پروژه مارتین اسکورسیزی آگاه گردد. فیلمی که اهمیت آن به دلیل اولین همکاری آل پاچینو با اسکورسیزی است و این که رابرت دنیرو و جو پشی بعد از همکاری های موفق شان با اسکورسیزی در فیلمی مثل رفقای خوب، دوباره جلوی دوربین او رفته اند. و علاوه بر همه این ها باز هم دنیرو و پاچینو همبازی شده اند.

فیلم آخر مارتین اسکورسیزی اکران محدودی دارد

فیلم مرد ایرلندی بازگشت مارتین اسکورسیزی به سینمای محبوبش یعنی ژانر گنگستری است. فیلمی که قرار است سال 2019 توسط شبکه نت فلیکس پخش گردد. شریدر اخیرا گفته است که هواداران فیلم که منتظرش هستند نباید انتظار اکران گسترده برای فیلم مرد ایرلندی از طرف شبکه نت فلیکس داشته باشند فقط برای این که کارگردان فیلم اسکورسیزی مشهور است.

شریدر می گوید: اسکورسیزی روی یک اکران محدود دو هفته ای حساب نموده است. نت فلیکس اهمیت زیادی برای اکران فیلم ها قائل نیست. استودیوها در حال سقوط هستند و نت فلیکس به هر حال نمونه جدیدی از پخش است.

نت فلیکس هنوز برنامه ای برای هر گونه پخش مرد ایرلندی اعلام ننموده است و درنتیجه درباره اکران سینمایی آن هم صحبتی نشده. اسکورسیزی در حال حاضر مراحل فنی فیلم را تکمیل می نماید و کار فیلمبرداری به اتمام رسیده است. در مرد ایرلندی رابرت دنیرو نقش فرانک شیران رییس بزرگ مافیا را بازی می نماید که در مرگ جیمی هوفا دخیل بوده است. استیون زیلیان فیلمنامه نویس اسکاری فهرست شیندلر فیلمنامه فیلم مرد ایرلندی را با اقتباس از کتاب من شنیدم خانه ها را نقاشی می کنی (I Heard You Paint Houses) نوشته چارلز برندت نوشته است. شریدر درباره غول بزرگ استریم می گوید: علاوه بر همه این ها نت فلیکس سیستم مالی فیلم را هم برعکس نموده است چون از دهه هفتاد بسیاری از فیلم ها از راه فروش در کشورهای مختلف سرمایه کسب می کردند. شما فیلم را به کشورهای خارجی می فروختید و سهمی می گرفتید. اما نت فلیکس و آمازون آنها کشورهای مختلف را نمی خواهند. آنها یا همه دنیا را می خواهند یا هیچ. و درنتیجه وقتی شما سراغ نت فلیکس می روید آنها دنیا را تسخیر می نمایند و دیگر ماجرای سهم اکران فیلم و غیره در میان نیست اما پول تان پرداخت می گردد. درنتیجه این ماجرا مارتی پیش از اکران فیلم 140 میلیون دلار گرفته است.

نت فلیکس در سال های اخیر این شهرت را پیدا نموده که فیلم هایی را که بازیکنان فصل جوایز هستند و شانس زیادی برای دریافت جایزه دارند برای مدت محدودی اکران می نماید. این قراردادهای اکران کوتاه مدت حداقل یک هفته طول می کشد. اما برخی احساس می کردند که وزن فیلم مارتین اسکورسیزی آنقدر زیاد است که نت فلیکس اکران طولانی تری در اختیار مرد ایرلندی قرار می دهد. اما طبق حرف های شریدر ماجرا اصلا این نیست. در حالی که برخی از منابع خبری معتقدند که نت فلیکس برای فیلم روما آلفونسو کوارون که در نوبت اکران قرار گرفته است می تواند سیاست هایش را تغییر بدهد، فیلمی که برای اسکار سال جاری شانس زیادی دارد، نت فلیکس هنوز تصمیم اش را برای شیوه اکران این فیلم اعلام ننموده است.

خود شریدر اوایل سال جاری با فیلم اولین اصلاح شده به جایگاه کارگردانی اش بازگشت. درامی اخلاقی که در آن ایتان هاوک نقش کشیشی را بازی می کرد که دچار تعارض شده است. هاوک برای بازی در این فیلم نامزد دریافت جایزه گاتهام سال 2018 شده است.

بیشتر بخوانید: مارتین اسکورسیزی؛ گنگستر دنیای سینما

منبع: دیجیکالا مگ

به "فیلم آخر مارتین اسکورسیزی اکران محدودی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم آخر مارتین اسکورسیزی اکران محدودی دارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید