ماجرای اعطای پنتهاوس 50 میلیون دلاری ترامپ به پوتین چه بود؟

ایسنا نوشت: یک پایگاه اینترنتی آمریکایی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ در زمان کمپین ریاست جمهوری سال 2016 پیشنهاد داده بود که یک پنتهاوس در پروژه برج ترامپ در مسکو به ارزش 50 میلیون دلار به ولادیمیر پوتین هدیه داده گردد.

ماجرای اعطای پنتهاوس 50 میلیون دلاری ترامپ به پوتین چه بود؟

پایگاه اینترنتی بازفید، گزارش نموده که دو منبع آمریکایی گفته اند مایکل کوهن، وکیل شخصی سابق ترامپ در جریان کمپین ریاست جمهوری 2016 این مساله را با نماینده ای از جانب دفتر ریاست جمهوری روسیه مورد بحث قرار داده بود.

در این گزارش آمده است: زمانی که شرکت دونالد ترامپ موسوم به سازمان ترامپ مشغول مذاکره درباره پروژه تاسیس برج ترامپ در مسکو در زمان کمپین ریاست جمهوری 2016 با روسیه بوده قصد داشته پنتهاوسی به ارزش 50 میلیون دلار در محل این برج را به ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه هدیه کند.

این پایگاه اینترنتی نوشته است که چهار منبع از جمله یک منبع مستقیم مرتبط با این طرح این موضوع را تایید نموده اند. دو مقام پلیس آمریکا هم به بازفید گفتند که مایکل کوهن در آن موقع این مساله را با نماینده اعزامی از سوی دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین و دبیر مطبوعاتی رییس جمهوری روسیه مطرح نموده بود.موضوع پروژه احداث برج ترامپ در شهر مسکو، محور یکی از پرونده های قضایی مطرح شده علیه مایکل کوهن است که اخیرا اعلام شد او در این پرونده به اتهامش اقرار نموده است. در آن موقع کوهن مسئول مذاکرات به منظور احداث این برج 100 طبقه در پایتخت روسیه بود که بعدا کنار گذاشته شد.

کوهن اخیرا در دادگاه آمریکا اقرار نموده که به کنگره درباره این پروژه شهادت دروغ داده است تا از ترامپ و کمپین ریاست جمهوری وی محافظت کند. افشای برنامه ریزی سازمان ترامپ برای برقراری روابط مالی مستقیم با رهبر یک کشور دشمن آمریکا در اوج رقابت های ریاست جمهوری پرسش های جدیدی درباره رابطه ترامپ با کرملین به وجود می آورد.

این طرح البته هرگز عملی نشد و معین نیست که آیا ترامپ از نیت اهدای این پنتهاوس با خبر بوده است یا خیر.

کوهن در اسناد دادگاهی اقرار نموده است که به صورت منظم ترامپ و خانواده اش را در جریان مذاکرات با مسکو قرار می داده است.

ماه مه گذشته بازفید نخستین بار درباره تعاملات پنهانی کوهن به همراه یک شریک تجاری اش به نام فیلیکس ساتر با چهره های سیاسی و تجاری در مسکو اطلاع داد.

2323منبع: خبرآنلاین

به "ماجرای اعطای پنتهاوس 50 میلیون دلاری ترامپ به پوتین چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای اعطای پنتهاوس 50 میلیون دلاری ترامپ به پوتین چه بود؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید