محورهای گفت وگوی وزیر خارجه و نیروی کشورمان با همتایان روس خود از زبان ظریف

به گزارش وبلاگ انوری، وزیر امور خارجه کشورمان در توییتی با اشاره به سفر اخیر خود به مسکو، محور دیدارهای خود و رضا اردکانیان با همتایان روس خود را توضیح داد.

محورهای گفت وگوی وزیر خارجه و نیروی کشورمان با همتایان روس خود از زبان ظریف

به گزارش وبلاگ انوری، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در توییتی نوشت: با رضا اردکانیان، وزیر نیروی کشورمان برای گفت وگوی با همتایان روسی مان - سرگئی لاوروف و الکساندر نواک - در مسکو حضور دارم. در این گفت وگوها بر روی روابط دوجانبه، مسائل منطقه ای، امنیت خلیج فارس و آخرین تحولات پیرامون برجام تمرکز شده است. همچنین سه گفت وگو و یک دیدار با ایران شناسان داشتم.

به گزارش وبلاگ انوری، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه و رضا اردکانیان، وزیر نیرو، شب گذشته با استقبال سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه و مقامات وزارت امورخارجه روسیه، وارد فرودگاه ونوکووای مسکو شدند.

وزیر امور خارجه کشورمان در آستانه گام سوم کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران، ظهر دوشنبه با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در تالار تشریفات وزارت خارجه روسیه گفت وگو و رایزنی کرد.

وی همچنین عصر امروز در جمع تعدادی از ایرانشناسان، اساتید زبان فارسی و اندیشمندان روسی حاضر شد و در مورد روند تحولات جهانی و ریشه مسائل منطقه ای سخنرانی کرد.

ظریف در این نشست همچنین به سوالات حاضران درباره دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران درباره امنیت منطقه، ابعاد و چشم انداز آینده روابط ایران و روسیه، تنش ها با آمریکا و تروریسم مالی آن کشور علیه مردم ایران و ... پاسخ داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "محورهای گفت وگوی وزیر خارجه و نیروی کشورمان با همتایان روس خود از زبان ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محورهای گفت وگوی وزیر خارجه و نیروی کشورمان با همتایان روس خود از زبان ظریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید