مذاکره آمریکا با طالبان در قطر و افزایش اختلاف داخلی در واشنگتن

به گزارش وبلاگ انوری، در حالی که دور نهم گفت وگوهای آمریکا و طالبان بدون توافقی سرانجام یافته است، مقامات آمریکایی از اختلاف داخلی دولت آمریکا و قانونگذاران این کشور درباره توافق با طالبان خبر می دهند.

مذاکره آمریکا با طالبان در قطر و افزایش اختلاف داخلی در واشنگتن

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ انوری به نقل از رویترز، شماری از مقامات آمریکایی نگران هستند که درباره ارائه جزئیات گفت وگوها با طالبان پنهان کاری صورت می گیرد و حتی از خوانده شدن پیشنهاد مطرح شده بین هیئت آمریکایی و طالبان نیز تردید دارند.

براساس این گزارش، منابع مطلع می گویند که جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا نیز میان منتقدان گفت وگوها آمریکا و طالبان حضور دارد که در ابتدا قرار بود در نشست تیم امنیت ملی آمریکا درباره افغاستان نیز حاضر نگردد.

یکی از منابع به رویترز گفت که پس از آن رئیس دفتر ترامپ از بولتون نیز برای نشست در آن جلسه دعوت کرد زیرا محرومیت وی از آن جلسه اقدامی بسیار غیرمعمول دیده می شد و ترامپ نیز خواهان شنیدن نظرات مختلف درباره افغانستان بود.

یکی از دستیاران کنگره که خواست نامش فاش نگردد نیز گفت که پنهان کاری در مذاکرات سبب شده تا فعالیت های کمیسیون های کنگره درباره طرح وزارت خارجه مبنی بر کاهش شمار کارکنان سفارت آمریکا در کابل متوقف گردد.

مایکل والتز نماینده جمهوریخواه در کنگره آمریکا نیز با انتقاد از روند گفت وگوها گفت که پس از توافق آمریکا با طالبان این گروه ما را تا خانه تعقیب خواهند کرد.

پیش از این نیز رسانه های غربی، گفته بودند که وزارت دفاع و وزارت خارجه آمریکا درباره بحران افغانستان اختلاف نظر دارند.

طولانی شدن مذاکرات طالبان و آمریکا در قطر و بی نتیجه بودن آن، سبب افزایش فشار در دولت ترامپ شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مذاکره آمریکا با طالبان در قطر و افزایش اختلاف داخلی در واشنگتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره آمریکا با طالبان در قطر و افزایش اختلاف داخلی در واشنگتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید