مودودی عنوان نمود؛ ضعف در تنوع کالاهای صادراتی، اروپا انتظارات ایران را برآورده نکرده است

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران گفت: متاسفانه از نظر تنوع کالایی در صادرات ضعیف هستیم.

مودودی عنوان نمود؛ ضعف در تنوع کالاهای صادراتی، اروپا انتظارات ایران را برآورده نکرده است

به گزارش خبرنگار محمدرضا مودودی سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران در همایش معرفی صادرکنندگان نمونه، اظهار کرد: امروز آمریکا به طور مستقیم وارد جنگ تمام عیار اقتصادی با ایران شده است و نمونه مدرنی از جنگ را شاهد هستیم که بدون شلیک حتی یک گلوله به دیگر کشورها حمله می گردد.

مودودی گفت: اروپا نتوانسته نقش موثر خود را با وجود تاکیدی که در زمان مذاکرات برجام داشت، ایفا نماید. اروپا انتظارات ایران را برآورده نکرده است و ما باید روی پای خود بایستیم.

مودودی با اشاره به اینکه آمریکا و متحدانش با اعمال تحریم ها بدنبال کاهش درآمد ارزی و بالا بردن مصارف ارزی ایران هستند، گفت: ماموریت هایی که در بخشنامه های ارزی آمده برای کاهش هزینه های ارزی و افزایش درآمدهاست.

این مقام مسوول تاکید نمود: مراقب باشیم در این جنگ اقتصادی هدف فقط مبادله کالا و پول نیست بلکه بدنبال نابودی نرم افزارهای صادراتی ایران هستند.

مودودی یادآوری کرد: کشور احتیاج به باز تعریف صندلی خود در صادرات دارد زیرا آمار نشان می دهد که تنها 70 قلم از کالای کشور بیش از 50 میلیون دلار صادرات دارد.

وی با تاکید بر ایجاد تنوع در کالاهای صادراتی اضافه کرد:متاسفانه از نظر تنوع کالایی در صادرات ضعیف هستیم. تنها بیش از 300 قلم کالای تولیدی در کشور بیش از 10 میلیون دلار صادرات در سال دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مودودی عنوان نمود؛ ضعف در تنوع کالاهای صادراتی، اروپا انتظارات ایران را برآورده نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مودودی عنوان نمود؛ ضعف در تنوع کالاهای صادراتی، اروپا انتظارات ایران را برآورده نکرده است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید