نشست سرپرست معاونت صنایع دستی استان مرکزی با هنرمندان برگزار گردید

به گزارش وبلاگ انوری، نشست هم اندیشی سرپرست معاونت صنایع دستی استان مرکزی با پیشکسوتان شش رشته اولویت دار قلم زنی، طراحی سنتی، آثار چوبی، تراش سنگ های قیمتی، نگار گری و همچنین رشته مینا و تزیینات آثار فلزی برگزار گردید.

نشست سرپرست معاونت صنایع دستی استان مرکزی با هنرمندان برگزار گردید

به گزارش وبلاگ انوری به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، قاسم کاظمی سرپرست معاونت صنایع دستی امروز چهارشنبه 3 دی ماه 97 با اعلام این خبر گفت: نشست هم اندیشی با پیشکسوتان صنایع دستی استان در حقیقت حاکی از اعتقاد سازمان به وجود گنجینه ای گرانبها نزد ایشان است که می تواند بسیاری از مسائل و حتی مسائل این حوزه را مرتفع کند چراکه پیشکسوتان، کارشناس ترین افراد حاضر در هر حوزه ای هستند و بهترین اتاق فکر برای راهبرد اهداف سازمان.

کاظمی اضافه نمود: در این نشست مسئله ای بسیار کارشناسی مصوب شد که از ریزبینی پیشکسوتان و هماهنگی ایشان با اداره کل نشات گرفته است. این مصوبه تاکید می نماید در تمام طرح ها و ایده های ذهنی و سپس اجرایی میبایست طراحی های سنتی مدنظر هنرمندان قرار گیرد تا ضمن هماهنگی فراوری کیفی بین محصولات فراوریی، اصالت و هنر ایرانی در آثار نیز حفظ گردد.

او در خاتمه گفت: همچنین مقرر گشت همگرایی بین هنرمندان به وسیله نشست های مشترک در جهت فراوریات کیفی در رشته های اولویت دار استان که شامل قلم زنی، طراحی سنتی، آثار چوبی، تراش سنگ های قیمتی، نگار گری و همچنین رشته مینا و تزیینات آثار فلزی ایجاد گردد تا بتوان به فصل مشترک فراوری کیفی و کمی در این رشته ها رسیم.

منبع: میراث آریا

به "نشست سرپرست معاونت صنایع دستی استان مرکزی با هنرمندان برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست سرپرست معاونت صنایع دستی استان مرکزی با هنرمندان برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید