نگاهی به یک عکس تکان دهنده

به گزارش وبلاگ انوری، برنامه عکس های تکان دهنده که هر هفته از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی پخش می شود، در این قسمت به بررسی تصویری از سفر رهبرکره شمالی به کره جنوبی بعد از 65 سال می پردازد.

نگاهی به یک عکس تکان دهنده

به گزارش وبلاگ انوری به نقل از روابط عمومی هیسپان تی وی، برای نخستین بار پس از 65 سال انتها جنگ در شبه جزیره کره، یک رهبر کره شمالی به خاک کره جنوبی قدم گذاشت و برای نخستین بار از مرز گذشت. ملاقات سران دو کره یک رویداد تاریخی مهم است. کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی پیاده از مرز دو کره در پان مونجوم عبور کرد و با مون جه این، رئیس جمهوری کره جنوبی ملاقات کرد. مون روی خط مرزی از کیم استقبال کرد. سپس رهبران دو کشور دست در دست هم چند قدم وارد خاک کره شمالی شدند و سپس به سمت خاک کره جنوبی حرکت کردند.

کیم جونگ اون نخستین رهبر کره شمالی است که از زمان توقف خصومت ها در جنگ کره در سال 1953، به کره جنوبی سفر می کند. کیم جونگ اون در ابتدای دیدارش با مون جائه- این، عبور از خط مرزی را با عبور از خط آغاز مسابقه مقایسه کرد. مون هم این اقدام را کاری شجاعانه و تاریخی دانست.

عکس های تکان دهنده کاری از واحد برنامه های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی به صورت زبان گردانی، روزهای پنجشنبه ساعت 1:45 به وقت تهران پخش می شود و تکرار آن همان روز ساعات 4:45، 13:45 و 20:15، جمعه ساعت 10:15 و یکشنبه ساعت 4:15 و 20:45 روی آنتن هیسپان تی وی می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نگاهی به یک عکس تکان دهنده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به یک عکس تکان دهنده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید