ورود همزمان دو سامانه بارشی به کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ضمن اشاره به ورود دو سامانه بارشی به کشور طی روز دوشنبه (2 اردیبهشت) گفت: طی روزهای آینده دمای هوا در شمال شرق کاهش تا 10 درجه و در شمال غرب تا 8 درجه کاهش می یابد.

ورود همزمان دو سامانه بارشی به کشور

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز شنبه (31 فروردین) در نوار شمالی، شمال غرب و غرب کشور بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و در دامنه های جنوبی البرز و دامنه های زاگرس مرکزی بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می گردد.

وی با بیان اینکه بارش طی امروز در نواحی کوهستانی و مرتفع شمال غرب به شکل باران و برف است، توضیح داد: طی فردا (1 اردیبهشت) شدت فعالیت سامانه بارشی کاهش می یابد و برای مناطق ذکر شده و بخش هایی از جنوب کشور ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می رود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه نمود: همچنین طی فردا در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید و در نواحی شمال شرق کاهش دمای 8 تا 10 درجه پیش بینی می گردد.

وظیفه با اشاره به اینکه در اواخر وقت فردا و از اوایل وقت دوشنبه (دو اردیبهشت) دو سامانه بارشی جدید یکی از شمال غرب و دیگری از جنوب وارد کشور می گردد گفت: از اینرو طی روز دوشنبه برای نواحی شمال غرب و غرب کشور، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز، دامنه های زاگرس و به تدریج برای نواحی مرکزی، جنوب، شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

به گفته وظیفه در این روز بیشینه شدت بارش در نواحی شمال غرب و غرب دریای خزر است، همچنین در شمال غرب کشور کاهش دمای 6 تا 8 درجه انتظار می رود.

وی با بیان اینکه طی روز سه شنبه (3 اردیبهشت) از شدت فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب کشور کاسته می گردد و عمده فعالیت آن در سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور خواهد بود، اظهار کرد: در اواخر وقت روز چهارشنبه (4 اردیبهشت) این سامانه از شمال شرق از کشور خارج می گردد همچنین امروز (31 فروردین) و روز دوشنبه (1 اردیبهشت) دریای خزر مواج و طوفانی است و از اواخر فردا و پس فردا (1 و 2 اردیبهشت) خلیج فارس مواج است.

وظیفه در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده توضیح داد: آسمان تهران فردا (1 اردیبهشت) کمی ابری، در اواخر وقت افزایش ابر و در بعضی از ساعات وزش باد با حداقل دمای 7 و حداکثردمای 19 درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (2 اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای 8 و حداکثر دمای 17 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ورود همزمان دو سامانه بارشی به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود همزمان دو سامانه بارشی به کشور"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید