28 میلیارد تومان یاری رهن برای اسکان به دانشجویان کشور پرداخت شد

به گزارش وبلاگ انوری، ذوالفقار یزدان مهر پیش از ظهر دوشنبه در مراسم کلنگ زنی خوابگاه دانشجویی دانشگاه دولتی نهاوند که با حضور مسئولین شهرستان نهاوند برگزار گردید، گفت: در آسیب شناسی از وضعیت سراهای دانشجویی با کمبود 200 خوابگاه روبرو شدیم

28 میلیارد تومان یاری رهن برای اسکان به دانشجویان کشور پرداخت شد

وی بابیان اینکه این کمبود باهمت دولت و مجلس در برنامه ششم توسعه گشایش دارد، گفت: باهم افزایی سازمان برنامه وبودجه 500 میلیارد تومان برای ساخت این 200 خوابگاه در نقاط مختلف کشور در نظر گرفته شده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و مشاور وزیر علوم با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون 33 دانشگاه سراسر کشور درخواست ساخت خوابگاه داشته اند، گفت: این درخواست ها در کمیسیون دائمی صندوق رفاه دانشجویی به تصویب رسیده است.

وی گفت: خوشبختانه باهمت هیئت رئیسه دانشگاه نهاوند و نماینده و مسئولین شهرستان نهاوند دومین دانشگاهی که کلنگ آن به زمین خورد دانشگاه نهاوند است که به صورت BOT و با مشارکت بخش خصوص ساخته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سود بانکی این تسهیلات به وسیله صندوق رفاه دانشجویی تأمین می گردد، گفت: خوابگاه ها پس از ساخت به صورت درازمدت در 25 سال توسط بخش خصوصی اداره و بعدازآن به دانشگاه داده می گردد که امیدواریم در طول برنامه ششم بتوانیم این 200 خوابگاه را بسازیم تا هیچ دانشجویی پشت درب خوابگاه نماند.

یزدان مهر با اشاره به برنامه کوتاه مدت برای تحقق وعده ای که هیچ دانشجویی پشت درب خوابگاه نماند، گفت: در این راستا 28 میلیارد تومان طی دو سال گذشته تحت عنوان یاری رهن به دانشجویان پرداخت شده تا بتوانند اسکانی مناسب تهیه نمایند.

وی در رابطه با دانشجویان متأهل نیز گفت: در این خصوص یک بسته تعریف شده که در سال 96 وام ودیعه مسکن متأهلی را افزایش دادیم و این مقدار در تهران از 7.5 میلیون تومان به 15 میلیون تومان، در کلان شهرها از 6 میلیون تومان به 12 و در سایر شهرها نیز از 4.5 میلیون تومان به 9 میلیون تومان افزایش یافت.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، گفت: در 27 بهمن ماه امسال جلسه هیئت امنای صندوق رفاه با حضور وزیر علوم و سایر اعضا تشکیل می گردد که بنا داریم با توجه به تورم موجود در کشور متناسب با احتیاج دانشجویان میزان تسهیلات ازدواج، وام ضروری و شهریه و سایر وام های موجود افزایش پیدا کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "28 میلیارد تومان یاری رهن برای اسکان به دانشجویان کشور پرداخت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "28 میلیارد تومان یاری رهن برای اسکان به دانشجویان کشور پرداخت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید