8000 میلیارد دلار ارز دولتی برای 25 قلم فرآورده غذایی

رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در حوزه غذا طبق مصوبه هیات دولت به حدود 25 قلم از فرآورده های غذایی، ارز 4200 تومانی تعلق می گیرد، گفت: همواره هر فرآورده ای که می خواهد وارد کشور گردد، ابتدا از نظر سلامت مورد آزمایش قرار گرفته و در صورت تایید سلامتش از سوی سازمان غذا و دارو، مجوز ورود خواهد گرفت.

8000 میلیارد دلار ارز دولتی برای 25 قلم فرآورده غذایی

دکتر غلامرضا اصغری در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه اعتبار و سهم ارزی در حوزه غذا حدود هشت میلیارد دلار است، گفت: این اعتبار برای واردات فرآورده هایی چون روغن، برنج، چای، نهاده های فراوری لبنیات و از جمله کنجاله، علوفه و...، نهاده های فراوری گوشت و مرغ، سموم و... استفاده می گردد.

وی همچنین اظهار کرد: در حوزه غذا طبق مصوبه هیات دولت به حدود 25 قلم کالا در حوزه غذایی، ارز 4200 تومانی تعلق می گیرد تا غذای مورد احتیاج کشور از این طریق تامین می گردد.

اصغری با بیان اینکه البته ما مسوول تامین غذا نیستیم، بلکه فقط مسوولیت تایید کیفیت فرآورده های غذایی را برعهده داریم، اضافه نمود: به عنوان مثال روغن یا برنجی که می خواهد وارد کشور گردد، باید برای تایید سلامت و ورودش به کشور از سازمان غذا و دارو مجوز دریافت کند. این یک روال است و همیشه هر فرآورده ای که می خواهد وارد کشور گردد، ابتدا از نظر سلامت مورد آزمایش قرار گرفته و در صورت تایید سلامتش از سوی سازمان غذا و دارو، مجوز ورود به کشور خواهد گرفت.

رییس سازمان غذا و دارو تاکید نمود: بر این اساس اگر فرآورده ای از نظر سازمان غذا و دارو مشکل داشته باشد، اجازه ورود به کشور نخواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "8000 میلیارد دلار ارز دولتی برای 25 قلم فرآورده غذایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8000 میلیارد دلار ارز دولتی برای 25 قلم فرآورده غذایی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید