اخبار صنعت

آیین سنتی پنجاه به در قزوین، مراسمی برای شکرگزاری و طلب باران

مردم قزوین هر سال هم زمان با پنجاهمین روز بهار در مصلای قدیمی شهر که در میان باغات سنتی جنوب شرقی واقع شده به رسم و سنت دیرینه گرد هم جمع شده و نماز طلب باران را به جا می آورند.

16 تیر 1399

کابینه عراق از مجلس رأی اعتماد گرفت ، الکاظمی رسماً نخست وزیر شد

جلسه مجلس عراق برای دادن رأی اعتماد به کابینه معرفی شده از سوی مصطفی الکاظمی برگزار گردید و در نهایت نخست وزیر مکلف توانست از قانونگذاران عراقی رأی اعتماد بگیرد؛ هرچند شرایط بعضی وزارت خانه ها بلاتکلیف باقی ماند.

14 تیر 1399

تصویر فضایی با نور فروسرخ

آژانس فضایی اروپا تصویر ماهواره ای جنوب اوکراین را منتشر کرده که در ثبت آن از اشعه فروسرخ استفاده شده است.

10 تیر 1399

خبرنگاران مقاومت فرمانداران برخی ایالت های آمریکا در برابر بازگشایی اقتصاد

تهران- خبرنگاران- برخی ایالت های آمریکا که فرماندار آنها از حزب دموکرات است، با وجود اصرار و فشار دونالد ترامپ برای ازسرگیری فعالیت های اقتصادی، به علت کمبود کیت آزمایش کرونا و هراس از اوج گیری دوباره بیماری کووید-19، با نظر او همچنان مخالفت می کنند. ...

4 تیر 1399

خبرنگاران ایرانسل آمادۀ جذب سرمایۀ ایرانیان از هر جای جهان است

مدیرعامل ایرانسل، در گفت وگو با ایرانیان خارج از کشور طی یک برنامۀ زندۀ تلویزیونی، فرصت های موجود برای سرمایه گذاری و رویکردهای جدید اپراتور دیجیتال ایران را تشریح کرد.دکتر بیژن عباسی آرند، که ساعت 22 یکشنبه شب، 31 فروردین 1399، در برنامۀ زندۀ مشاور شبکۀ...

1 تیر 1399

شرکت نفتی آمریکایی 260 هزار بشکه در روز فراوری خود را کاهش داد

یک شرکت آمریکایی 25 درصد از چاه های نفت خود را در ایالت داکوتای شمالی تعطیل نموده و 260 هزار بشکه در روز فراوری را پایین آورده است.

31 خرداد 1399

سیل عرضه نفت سعودی به بازار ادامه دارد

عربستان سعودی و سایر صادرکنندگان نفت منطقه خلیج فارس با وجود موافقت با پیمان کاهش فراوری که از ماه میلادی آینده شروع می گردد، همچنان شیرهای نفت خود را باز نگه داشتند و به اشباع عرضه بازار ادامه می دهند.

20 خرداد 1399

دانشگاه صنعتی نوشیروانی پیروز به تولید تب سنج غیرتماسی شد

دانشگاه صنعتی نوشیروانی در راستای پیشگیری از ویروس کرونا پیروز به تولید الکل 70 درصد خلوص و تب سنج غیرتماسی شد.

17 خرداد 1399

طراحی 5 پروژه معین برای جهش فراوری، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی پای کار می آیند

وزیر صمت گفت: 5 پروژه معین با همکاری معاونت های علمی و سازمان های توسعه ای و فناوری وزارتخانه برای جهش فراوری کشور طراحی شده است.

13 خرداد 1399

تهیه بسته پیشنهادی حمایت از واحدهای صنفی

خبرنگاران/لرستان رئیس سازمان صمت لرستان گفت: بازاریان استان مسئولیت صنفی خود را فدای مسئولیت اجتماعیشان کرده اند.

3 خرداد 1399

مسافرین مشهد حتماً بخوانند!

به گزارش زندگی امروز ، مشهد، دومین کلان شهر ایران، نامی آشنا برای ایرانی هاست. کمتر کسی را می توان در کشورمان پیدا کرد که تا به امروز به دلایل مختلف راهی مشهد نشده و از این شهر زیارتی دیدن نکرده باشد. کوچک و عظیم همه ما با این شهر خاطره ها داریم و در اولین...

31 اردیبهشت 1399

نگاهی به خودروهای برقی از گذشته تا به امروز

فراوری خودروهای برقی تاریخ بسیار طولانی دارد و حتی می توانیم بگوییم از یک قرن پیش و قبل از خودروهای بنزینی نیز در جهان فراوری شده اند. تا اینکه امروزه برندهای مطرح خودروسازی جهان محصولات قابل توجهی را به بازار عرضه می نمایند.

30 اردیبهشت 1399

الگوی پیروز در چاپ مقالات در معرض گذاشتن یافته های علمی است

معاون پژوهشی دانشگاه علم و صنعت گفت: انتشار مقاله توسط پژوهشگران و محققان بین المللی در راستای به نمایش گذاشتن یافته های علمی در سطح جهان الگوی موفقی است که به میزان زیادی موجب برطرف مسائل صنعتی جامعه می گردد.

29 اردیبهشت 1399

هشدار نفتی روسیه به عربستان

روسیه هشدار داد در جنگ قیمت با عربستان نخستین کشوری نخواهد بود که برای توقف جنگ درخواست می نماید و تسلیم اخاذی نفتی ریاض نخواهد شد.

20 اردیبهشت 1399

سخنگوی نیروهای مسلح یمن: استان جوف را کاملا آزاد کردیم ، 33 بار اهدف نظامی و مالی عربستان را هدف گرفتیم

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اعلام آزادی کامل استان جوف گفت: نیروی هوایی ما در خلال عملیات فامکن منهم 54 عملیات انجام داد که 33 مورد از آنها مواضع نظامی و مالی سعودی را هدف گرفت.

17 اردیبهشت 1399

خبرنگاران برنامه اقدام جهانی برای سرانجام دادن به مسئله بی تابعیتی آنالیز شد

تهران- خبرنگاران- مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی برنامه اقدام جهانی برای خاتمه دادن به مسئله بی تابعیتی را آنالیز کرد.

12 اردیبهشت 1399

خبرنگاران 410 هزار لیتر الکل برای خراسان رضوی تامین شد

مشهد- خبرنگاران- معاون هماهنگی امور مالی استانداری خراسان رضوی گفت: به منظور فراوری مواد ضدعفونی کننده و برطرف احتیاج بیمارستان ها و داروخانه های استان در این زمینه از ابتدای اسفند ماه تا به امروز بیش از 410 هزار لیتر الکل تامین شده است.

8 اردیبهشت 1399

مثل دوران جنگ همدل باشیم تا کرونا را شکست دهیم

اقبال واحدی را با گزارش های جذاب و دیدنی اش از روستاها می شناسیم. او که یکی از مجریان باسابقه تلویزیون است با سفر به روستاهای دور و نزدیک گزارش هایی از کارآفرینی در روستاها را نشان می دهد.

5 اردیبهشت 1399

کلامی: پس از اشباع مراکز بهداشتی توزیع عمومی آغاز می شود

مدیرکل برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار کالا های اساسی وزارت صنعت گفت: با توجه به نیاز شدید مراکز بهداشتی به اقلام بهداشتی توزیع در مراکز عمومی از جمله داروخانه ها پس از اشباع این بخش ها آغاز می شود.

1 اردیبهشت 1399

طرح ویترین کتاب در شهرستان کاشان برگزار می گردد

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان از اجرای طرح ویترین کتاب در بناهای کاشان اطلاع داد.

29 فروردین 1399
تعداد: (94)