اخبار سیاسی

کابینه عراق از مجلس رأی اعتماد گرفت ، الکاظمی رسماً نخست وزیر شد

جلسه مجلس عراق برای دادن رأی اعتماد به کابینه معرفی شده از سوی مصطفی الکاظمی برگزار گردید و در نهایت نخست وزیر مکلف توانست از قانونگذاران عراقی رأی اعتماد بگیرد؛ هرچند شرایط بعضی وزارت خانه ها بلاتکلیف باقی ماند.

14 تیر 1399

یمن، عبدالسلام: علاقمند به ادامه مذاکرات برای سرانجام جنگ و محاصره هستیم

سخنگوی جنبش انصارالله یمن و رئیس هیئت ملی این کشور در مذاکرات صلح گفت: ما علاقمند به ادامه مذاکرات برای سرانجام یافتن جنگ و محاصره هستیم.

13 تیر 1399

توضیحات معاون وزیر دفاع آمریکا درباره توییت تهدیدآمیز ترامپ ، هشدار مهمی به ایرانیان داد

معاون وزیر دفاع آمریکا خاطرنشان کرد: رئیس جمهور آمریکا در توییت اخیرش تنها سعی داشته به ایرانیان هشدار دهد که کشتی های آمریکایی حق دفاع از خود را دارند.

5 تیر 1399

خبرنگاران مقاومت فرمانداران برخی ایالت های آمریکا در برابر بازگشایی اقتصاد

تهران- خبرنگاران- برخی ایالت های آمریکا که فرماندار آنها از حزب دموکرات است، با وجود اصرار و فشار دونالد ترامپ برای ازسرگیری فعالیت های اقتصادی، به علت کمبود کیت آزمایش کرونا و هراس از اوج گیری دوباره بیماری کووید-19، با نظر او همچنان مخالفت می کنند. ...

4 تیر 1399

آشنایی با 5 شاعر معاصر و الهام بخش ایرانی

قرن هاست که آوازه شاعران با نفوذ و الهام بخش ایرانی، که آثار ناب شان انقلابی در ادبیات شرق و غرب ایجاد نموده است، در دنیا پیچیده است. اشعار این شاعران با دارا بودن موضوعات مهمی همچون عشق، عرفان الهی و حقوق انسانی، سهمی باور نکردنی در فرهنگ ایران زمین...

2 تیر 1399

شرایط بیماری کرونا در قزوین خردادماه سفید می گردد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین شرایط بیماری کرونا در استان را زرد خاطرنشان کرد و گفت: امیدواریم با رعایت و استمرار پروتکل های بهداشتی از سوی مردم استان شاهد شرایط سفید این ویروس در خرداد 99 باشیم.

2 تیر 1399

پلمب سوئیت های غیرمجاز پذیرش مسافر در مهاباد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهاباد از پلمب دو واحد سوئیت غیرمجاز پذیرش مسافر در مهاباد اطلاع داد.

30 خرداد 1399

گیلان امیدوار به کسب مدال المپیک پس از 65 سال

جامعه ورزش گیلان امیدوار است که ورزشکاران این استان در المپیک توکیو مدال کسب نمایند تا به آروزی 65 ساله جامعه عمل بخشند.

26 خرداد 1399

ترامپ از موج کرونا سواری گرفت، همصدایی با معترضان قرنطینه

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، بحران کرونا در آمریکا از دیروز آدینه بیش از همواره رنگ و بوی سیاسی به خود گرفت و آن وقتی بود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اقدامی که رنگ و بوی تبلیغات انتخاباتی داشت، همصدا با طرفدارانش که این روزها در اعتراض...

23 خرداد 1399

سیل عرضه نفت سعودی به بازار ادامه دارد

عربستان سعودی و سایر صادرکنندگان نفت منطقه خلیج فارس با وجود موافقت با پیمان کاهش فراوری که از ماه میلادی آینده شروع می گردد، همچنان شیرهای نفت خود را باز نگه داشتند و به اشباع عرضه بازار ادامه می دهند.

20 خرداد 1399

مطالبه فراگیر شفافیت از دولت درباره بسته حمایت 75 هزار میلیاردی

روزنامه های منتقد و حامی دولت متفق القولند که خطای تصمیم گیری و بی دقتی می تواند به انحراف در توزیع منابع مربوط به حمایت از کسب وکار های آسیب دیده از کرونا منتهی گردد.

17 خرداد 1399

طراحی 5 پروژه معین برای جهش فراوری، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی پای کار می آیند

وزیر صمت گفت: 5 پروژه معین با همکاری معاونت های علمی و سازمان های توسعه ای و فناوری وزارتخانه برای جهش فراوری کشور طراحی شده است.

13 خرداد 1399

راهنمایان گردشگری با شیوع کرونا تمامی درآمد خود را از دست دادند

رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور با بیان اینکه شیوع کرونا تیر خلاص به شغل و درآمد راهنمایان گردشگری بود، خواستار مساعدت دولت برای سر پا ایستادن این قشر از افراد شد.

23 اردیبهشت 1399

اعتبار 2300 میلیارد تومانی برای بیمه سلامت

معاون اول رئیس جمهور گفت: امروز بر اساس گزارش سازمان برنامه و بودجه دو هزار و 300 میلیارد تومان برای بیمه سلامت اعتبار پرداخت شده و اگر لازم باشد شخصاً این موضوع را پیگیری خواهم کرد.

23 اردیبهشت 1399

نامه کارگردان هندی به وزیر خارجه هند و تأکید بر کوشش برای کاهش تحریم ها علیه ایران

اکبرخان کارگردان سرشناس هندی در نامه ای به وزیر خارجه این کشور خواهان حمایت هند از ایران و کوشش برای کاهش تحریم های آمریکا شد.

21 اردیبهشت 1399

وزیر آموزش و پرورش: دانش آموزان بعد از تعطیلات عید به کلاس درس مجازی می فرایند

وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان می توانند بعد از تعطیلات سال جدید همانگونه که در حالت عادی در کلاس های خود حضور پیدا می کردند، در فضای مجازی هم در سرکلاس درس حاضر شوند.

18 اردیبهشت 1399

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در لبنان به 120 نفر رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از العهد، حمد حسن وزیر بهداشت لبنان اعلام کرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور افزایش یافته است.

16 اردیبهشت 1399

کشتار درمانی، از کاتین تا مای لای

کشف این گور های دسته جمعی از یک جنایت جنگی عظیم آن هم در بحبوحه جنگ جهانی دوم پرده برمی داشتند، اما به دلایل سیاسی و قرار داشتن شوروی در جبهه مخالف آلمان نازی، متفقین چشم خود را روی این واقعه بستند.

15 اردیبهشت 1399

خبرنگاران وقتی بداخلاقی در فضای مجازی حد و حصری نمی شناسد

تهران - خبرنگاران - صوت ضبط شده تدریس اینترنتی یکی از معلمان شریف کشور که در آن خطاب به دانش آموزان به جای واژه آن لاین از واژه آیلاند استفاده می کند، چند روزی است که خوراک برخی نابخردان در فضای مجازی شده است، فضایی که گویی هیچ حد و حصری نمی شناسد.

15 اردیبهشت 1399

خبرنگاران برنامه اقدام جهانی برای سرانجام دادن به مسئله بی تابعیتی آنالیز شد

تهران- خبرنگاران- مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی برنامه اقدام جهانی برای خاتمه دادن به مسئله بی تابعیتی را آنالیز کرد.

12 اردیبهشت 1399
تعداد: (136)