علم و تکنولوژی

مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از رسوایی جدید گوگل تا آیفونهای 2020

انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین نموده و به صورت خلاصه منتشر می نماید.

16 مهر 1398

سطح نشین چاندرایان 2 امشب در کدام نقطه ماه فرود خواهد آمد؟

محل فرود سطح نشین ماموریت چاندرایان 2 هند منطقه ای است که هنوز اسمی برای آن انتخاب نشده. اما احتمالا در روزهای آینده بخش مهمی از اخبار حوزه هوافضا را به خود اختصاص خواهد داد و به یکی از مهم ترین مناطق سطح ماه تبدیل خواهد شد.

11 مهر 1398

دنگ سفرهای گروهی را چگونه حساب کنیم؟

در سفرهای دسته جمعی یکی از کارهای سخت که معمولا افراد از آن شانه خالی می نمایند، مسئله دونگ سفر است. چقدر تو خرج نموده ای، چقدر من؟ سهم هرکس چقدر می گردد؟ لابد برای شما هم رخ داده که طول سفر یا در محاسبه سهم هرکس دچار سردرگمی شده اید یا نهایتا ضرر نموده...

6 مهر 1398

3 محصول دانش بنیان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رونمایی شد

همزمان با گرامی داشت هفته دولت از سه محصول دانش بنیان ساخته شده توسط شرکت های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رونمایی شد و چهار طرح عمرانی در این شهرک به بهره برداری رسید.

2 مهر 1398

ضرورت تعریف دقیق تری از مفهوم راه ابریشم

شرکت کنندگان در سومین کنفرانس بین المللی باستان شناسی و حفاظت در امتداد جاده ابریشم با صدور بیانیه پایانی ضمن ارائه پیشنهاد برگزاری چهارمین کنفرانس در ایران در سال 2020 بر ضرورت تعریف دقیق تری از مفهوم راه ابریشم تأکید کردند.

31 شهریور 1398

راه اندازی نخستین مرکزتخصصی آرشیو و اطلاعات پژوهشی شمال کشور در اداره کل میراث فرهنگی استان گلستان

مدیر کل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از راه اندازی نخستین مرکز تخصصی آرشیو و اطلاعات پژوهشی شمال کشور در اداره کل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری گلستان خبر داد.

23 شهریور 1398

صفرهایی که زندگی مان را دگرگون می نماید

این روزها منتظریم صفر از واحد پولی کشور حذف گردد. به عبارت بهتر در آرزو و به دنبال اخبار خوشی هستیم که از تمهید و تدبیرهایی بگوید که اجرایش رونق را به سکه پول و البته معاش مردم برگرداند. اما واقعا این اتفاق چه قدر قرار است زندگی مان را دگرگون کند؟

21 شهریور 1398

آشنایی کامل با پارک های آبی گوا

پارک آبی گواهنگامی که به شهر گوا در هند وارد می شوید، پس از کمی گشت و گذار با مناظر این شهر آشنا خواهید شد. با یک روز گشتن در تور گوا می توانید جاذبه های این شهر را ببینید و حتی برای صفحات اجتماعی خود، بهترین عکس ها را بگیرید. خطوط سواحلی بسیار که با بناهای...

14 شهریور 1398

تعصب نژادی به دنیای روبات ها رسید

مطالعات آزمایشگاه فناوری نیوزلند نشان می دهد که بیشتر مردم میان روبات های سفید و سیاه تفکیک قائل شده و برای روبات های سفید احترام بیشتری قائل هستند.

11 شهریور 1398

کپی رایت اختراع موبایل کشویی با 2 دوربین سلفی ثبت شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از جی اس ام آرنا، ماه گذشته شرکت ZTE حق نشر اختراع یک موبایل با نمایشگری حاوی دو سوراخ را ثبت کرد. اکنون این شرکت حق نشر اختراع دیگری برای یک موبایل ثبت نموده که طرح کشویی و 2 دوربین سلفی دارد.

6 شهریور 1398

محققان: تلفن همراه افراد را چاق می نماید

نتایج یک آنالیز جدید نشان داد، میان استفاده از تلفن همراه هوشمند و چاقی افراد ارتباط مستقیم وجود دارد.

5 شهریور 1398

نظام سلامت نیازمند مشارکت بین بخشی عظیم است، شروع گام دوم طرح تحول سلامت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:امروز نظام سلامت نیازمند مشارکت بین بخشی عظیم است و به دلیل افزایش هزینه ها باید به دنبال راه چاره های پیشگیری باشیم.

4 شهریور 1398

عمیق ترین آزمایشگاه زیرزمینی دنیا شروع به کار کرد

عمیق ترین آزمایشگاه زیرزمینی دنیا قرار است مهم ترین تحولات زیربنایی علمی و تکنولوژیکی را رقم بزند.

2 شهریور 1398

رهام داتک در جمع برترین شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت ثابت

در ارزیابی 6 ماهه دوم سال 97 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت انتقال داده های رهام داتک از شرکت های زیرمجموعه هلدینگ رایتل متعلق به شستا به عنوان یکی از سه شرکت برتر در حوزه خدمات اینترنت ثابت معرفی گردید.

24 مرداد 1398

ایرانسلی ها متضرر نشده اند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی ایرانسل، متن این بیانیه به توضیح زیر است:

23 مرداد 1398

چگونه ویزای ژاپن بگیریم؟

ژاپن یا سرزمین آفتاب تابان یکی از زیباترین کشورهای دنیا است که همه ساله افراد بسیاری به آن جا سفر می نمایند و برای این مهم باید با مراجعه به سفارت ژاپن ویزا تهیه نمایند.

22 مرداد 1398

اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو با حضور ایران شروع به کار کرد ، هیرکانی جهانی می گردد؟

چهل و سومین اجلاس کمیته میراث جهانی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) با حضور 180 کشور در باکو شروع به کار کرد.

21 مرداد 1398

پیگیری پرداخت وام دانشجویی تجهیزات الکترونیکی توسط وزارت علوم

یک مقام مسئول در پاسخ به درخواست پرداخت تسهیلات به دانشجویان برای خرید تجهیزات الکترونیکی، گفت: چند معاونت وزارت علوم باید روی این درخواست کار نمایند و تمهیداتی اندیشیده گردد که موضوع را پیگیری می کنیم.

16 مرداد 1398

دانشگاه صنعتی بابل و دانشگاه فنی استراوا تفاهم نامه همکاری امضاءکردند

تفاهم نامه همکاری دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و دانشگاه فنی استراوا در راستای گسترش همکاری های علمی و بین المللی منعقد شد.

14 مرداد 1398

کمبود اعتبار برای حفاظت از یکصد پل تاریخی لرستان

مدیر پایگاه پل های تاریخی لرستان از وجود یکصد پل تاریخی در این استان اطلاع داد که به دلیل کمبود اعتبار امکان حفاظت و مرمت آن ها وجود ندارد.

13 مرداد 1398
تعداد: (75)