علم و تکنولوژی

کشف راهکاری برای جذب گازهای گلخانه ای توسط پژوهشگر ایرانی

به گزارش خبرنگاران، کاهش اثر گازهای گلخانه ای یکی از چالش های بسیار مهم پیش روی انسان است. در این طرح مواد هیبریدی نشانده شده برای جذب دی اکسید کربن از گازهای گلخانه ای با کارایی بسیار خوبی کشف و ثبت شده اند.

19 آذر 1398

زندگی دانشمندان ایرانی در قاب هیسپان

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی، من اهل ایرانم (Soy de Iran) برنامه ای است در قالب مجموعه مستند به کارگردانی عماد خدابخش که به زندگی و فعالیت های شغلی و علمی 10 دانشمند برتر ایرانی می پردازد.

16 آذر 1398

اهمیت زمان بندی برای کاهش وزن

علم تغذیه نشان داده است که علاوه بر میزان کالری دریافتی، زمان دریافت آن نیز اهمیت دارد به گونه ای که دریافت کالری های بیشتر در صبح و دریافت کالری های کمتر در عصر به کاهش وزن یاری می نماید.

7 آذر 1398

نخستین موشک چاپی به فضا پرتاب می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، دو دانش آموخته USC(دانشگاه جنوب کالیفرنیا) استارت آپی تاسیس نموده اند تا با یاری چاپگرهای 3 بعدی شیوه فراوری موشک ها را دگرگون نمایند.

5 آذر 1398

عدم فعالیت انجمن های علمی دانشگاه بناب به خاطر کمبود بودجه ، علت بی میلی دانشجویان در برنامه ها را کجا باید جستجو کرد؟

دانشگاه بناب بیش از 10 انجمن علمی دارد که در یک سال گذشته عدم تخصیص بودجه مناسب منجر به انحلال بعضی از این انجمن ها شده است.

4 آذر 1398

موانع و مسائل بازماندگان از تحصیل در آذربایجان غربی شناسایی و رفع شود

استاندار آذربایجان غربی خواستار شناسایی و رفع موانع و مسائل بازماندگان از تحصیل در استان شد.

2 آذر 1398

برنامه پرواز های فرودگاه خرم آباد از 20 تا 26 مهر

برنامه پرواز های فرودگاه خرم آباد از 20 تا 26 مهر 1398، در جهت تهران - خرم آباد و بالعکس اعلام شد.

29 آبان 1398

مهارت آفرینی باید در تناسب با بازار کار باشد

رئیس دانشگاه لرستان گفت: مهارت آفرینی باید در تناسب با بازار کار باشد.

25 آبان 1398

آمار استارت آپ های فناوری اطلاعات، رشد حوزه IT با وجود تحریم ها

ستار هاشمی در تبادل نظر با خبرنگاران، درباره آخرین اقدامات و برنامه های این وزارتخانه در پروژه کریدور فناوری اطلاعات، گفت: در پروژه کریدور نگاه کلان ما این است که از شرکت های بالغ حمایت کنیم و ورود آنها را به بازار تسهیل کنیم.

23 آبان 1398

پرتاب فضاپیما از آسانسور فضایی

به گزارش خبرنگاران، در دنیای سفرهای فضایی نخستین گام همواره پرهزینه ترین بخش به شمار می آید و آن چیزی نیست جز جدا شدن از زمین و خروج از اتمسفر.

22 آبان 1398

بازسازی صورت یک بیمار توسط محققان ایرانی با فناوری های نوین

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، این جراحی در بیمارستان شریعتی انجام شد و دکتر محمد بیات رئیس مرکز تحقیقات پیشرفته جراحی های فک و صورت و گروه همکارانش در بیمارستان شریعتی در یک جراحی پیچیده، صورت و کاسه چشم یک بیمار 33 ساله را، ترمیم...

9 آبان 1398

حداد عادل: نباید به اسم اسلامی سازی در تحول علوم انسانی افراط و تفریط کرد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در خصوص تحول و ارتقای علوم انسانی نباید به اسم اسلامی سازی، افراط و تفریط صورت گیرد.

8 آبان 1398

قوانین به یاری زیست بوم کارآفرینی و نوآوری متحول می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری در جلسه ای با رئیس قوه قضاییه از اهمیت گذار اقتصاد به سوی دانش محوری با میدان دادن به شرکت های دانش بنیان و استارت آپها گفت: طی صد سال گذشته با خام فروشی روبرو بودیم که این رویه...

5 آبان 1398

مهم ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از رسوایی جدید گوگل تا آیفونهای 2020

انتخاب هر شب اخبار و رویدادهای روز دنیای تکنولوژی و آی تی را گلچین نموده و به صورت خلاصه منتشر می نماید.

16 مهر 1398

سطح نشین چاندرایان 2 امشب در کدام نقطه ماه فرود خواهد آمد؟

محل فرود سطح نشین ماموریت چاندرایان 2 هند منطقه ای است که هنوز اسمی برای آن انتخاب نشده. اما احتمالا در روزهای آینده بخش مهمی از اخبار حوزه هوافضا را به خود اختصاص خواهد داد و به یکی از مهم ترین مناطق سطح ماه تبدیل خواهد شد.

11 مهر 1398

دنگ سفرهای گروهی را چگونه حساب کنیم؟

در سفرهای دسته جمعی یکی از کارهای سخت که معمولا افراد از آن شانه خالی می نمایند، مسئله دونگ سفر است. چقدر تو خرج نموده ای، چقدر من؟ سهم هرکس چقدر می گردد؟ لابد برای شما هم رخ داده که طول سفر یا در محاسبه سهم هرکس دچار سردرگمی شده اید یا نهایتا ضرر نموده...

6 مهر 1398

3 محصول دانش بنیان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رونمایی شد

همزمان با گرامی داشت هفته دولت از سه محصول دانش بنیان ساخته شده توسط شرکت های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رونمایی شد و چهار طرح عمرانی در این شهرک به بهره برداری رسید.

2 مهر 1398

ضرورت تعریف دقیق تری از مفهوم راه ابریشم

شرکت کنندگان در سومین کنفرانس بین المللی باستان شناسی و حفاظت در امتداد جاده ابریشم با صدور بیانیه پایانی ضمن ارائه پیشنهاد برگزاری چهارمین کنفرانس در ایران در سال 2020 بر ضرورت تعریف دقیق تری از مفهوم راه ابریشم تأکید کردند.

31 شهریور 1398

راه اندازی نخستین مرکزتخصصی آرشیو و اطلاعات پژوهشی شمال کشور در اداره کل میراث فرهنگی استان گلستان

مدیر کل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از راه اندازی نخستین مرکز تخصصی آرشیو و اطلاعات پژوهشی شمال کشور در اداره کل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری گلستان خبر داد.

23 شهریور 1398

صفرهایی که زندگی مان را دگرگون می نماید

این روزها منتظریم صفر از واحد پولی کشور حذف گردد. به عبارت بهتر در آرزو و به دنبال اخبار خوشی هستیم که از تمهید و تدبیرهایی بگوید که اجرایش رونق را به سکه پول و البته معاش مردم برگرداند. اما واقعا این اتفاق چه قدر قرار است زندگی مان را دگرگون کند؟

21 شهریور 1398
تعداد: (88)