شروع به کار 7 مرکز رشد و نوآوری در دانشگاه های پیام نور

دانشگاه های پیام نور واحد شهرهای یزد، کرج، کرمان، اصفهان، اردبیل، تبریز و ساری طی مراسمی با حضور دکتر محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور کشور و اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دارای مرکز رشد و نوآوری شدند.

شروع به کار 7 مرکز رشد و نوآوری در دانشگاه های پیام نور

به گزارش خبرنگاران، دکتر زمانی در این آیین که به صورت ویدئو کنفرانس در دانشگاه پیام نور مرکز ساری برگزار گردید، هدف از ایجاد مراکز رشد و نوآوری در این دانشگاه را ترغیب دانشجویان و استادان به انجام فعالیت های کارآفرینی مبتنی بر نوآوری و توانمندسازی آنان برای ایجاد شرکت های دانش بنیان و همچنین تقویت ارتباط دانشگاه با حوزه صنعت مطرح کرد.

وی با بیان اینکه با راه اندازی این هفت مرکز، شمار دانشگاه های پیام نور دارای مراکز رشد و نوآوری به 10 واحد رسیده که در مراکز استان ها فعال است، گفت: باید با وفاق و همدلی صندلی دانشگاه را ارتقا دهیم.

دکتر زمانی اضافه نمود: دانشگاه پیام نور با ظرفیت گسترده دانشجویی و اعضای هیئت علمی مجرب و دیگر نیروهای انسانی کارآمد، بستر توسعه جامعه را فراهم می نماید.

وی توضیح داد: دانشگاه پیام نور در سال های گذشته مقوله آموزش را بیشتر مورد توجه قرار می داد، اما با مطرح شدن نسل سوم فعالیت دانشگاه ها، این دانشگاه نیز کوشش نموده است تا دانشگاه را از نسل دوم به نسل سوم ارتقا دهد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دانشگاه پیام نور شرح داد: در نسل سوم دانشگاه ها، مباحث پژوهشی، فناوری و ارتباط با صنعت با هدف تبدیل علم به ثروت مورد توجه جدی وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و همسو با این رویکرد دانشگاه پیام نور نیز فعالیت های دانش بنیان را ایجاد نموده است.

وی با بیان اینکه همه مراکز علمی و دانشگاهی باید فعالیت هایی را انجام دهند تا جامعه از منافع علمی دانشگاه ها بهره مند گردد، اضافه نمود: دانشگاه ها باید در حل معضلات منطقه کارآفرینی و گره گشایی نمایند و علم را در منطقه خود بر اساس ظرفیت ها به مرحله عملیاتی کارآفرینی و رونق اقتصادی برساند.

دکتر زمانی گفت: نقش آفرینی دانشگاه پیام نور در سرمایه گذاری منطقه خود باید گسترده تر گردد، چرا که معتقدیم دانشگاه ها یکی از حلقه های سرمایه گذاری در هر منطقه هستند.

رییس دانشگاه پیام نور بر تداوم نقش آموزشی این دانشگاه نیز تاکید نمود و گفت: در حال حاضر این دانشگاه دارای 500 هزار دانشجو، چهار هزار عضو هیئت علمی و 10 هزار کارمند است.

وی جهت دهی علمی دانشگاه ها به سمت بین المللی شدن را ضروری دانست و اضافه نمود: دیپلماسی علمی را در عرصه بین المللی با هدف مبادله استاد، جذب دانشجو و انجام طرح های پژوهشی مشارکتی باید گسترش دهیم.

دکترزمانی وضعیت علمی جمهوری اسلامی ایران در منطقه را مناسب و سرآمد دانست و گفت: دانشگاه های کشور می توانند در برخی از کشورهای منطقه فارسی زبان نظیر افغانستان دانشجو جذب کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شروع به کار 7 مرکز رشد و نوآوری در دانشگاه های پیام نور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع به کار 7 مرکز رشد و نوآوری در دانشگاه های پیام نور"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید