آینده می تواند شبیه گوشی Huawei Mate 20 pro باشد

همه ما زمانی که از خطوط تلفن ثابت به شکل گسترده استفاده می شد را به یاد می آوریم. در آن دوران مهمترین فاکتور در انتخاب یک گوشی تلفن ثابت، رنگ بدنه طبیعی یا سازگاری آن با طراحی داخلی و محیط اتاق بود. اما این روزها داستان بسیار متفاوت شده و صرف اینکه از گوشی های تلفن همراه فقط برای مکالمه استفاده کنیم کافی نیست؛ حالا برای ما مهم است که طراحی گوشی چطور باشد و کاربر چگونه می تواند از ویژگی های پیشرفته و امکانات ویژه ای که از دستگاه خود انتظار دارد استفاده کند.

آینده می تواند شبیه گوشی Huawei Mate 20 pro باشد

در حال حاضر تمام گوشی های هوشمند سیستم عامل و امکانات نرم افزاری خود را به روز کردند ولی باید قبول کنیم که بیشتر آنها ظاهر و شیوه تعاملی یکسان دارند. اما در این میان Huawei Mate 20 pro با تکیه بر توانایی هوش مصنوعی و ویژگی های منحصر به فردی در سیستم عامل خود دارد، می تواند احتیاجهای کاربر را شناسایی و با توجه به طراحی متمایز خود و تعامل بسیار عالی آن با کاربر، خدماتی را ارائه دهد که خیلی از محصولات هم رده اش در سال های آینده به آنها خواهند رسید.

سنسور اثر انگشت مخفی

باید قبول کنیم معایب وجود دکمه هوم بیشتر از مزایای آن است، به همین خاطر شرکت های تولیدنماینده موبایل به فکر راهی برای کنار گذاشتن این همراه قدیمی گوشی های هوشمند افتادند. یکی از قابلیت هایی که تا پیش از این مانع حذف دکمه هوم از گوشی می شد، یکپارچگی سنسور اثر انگشت دستگاه با آن بود که البته راه حل نه چندان زیبای انتقال این سنسور به پشت دستگاه نیز نتوانست در بلند مدت مورد توجه و اقبال کاربران قرار بگیرد. در سال های اخیر ایده ای جدید شکل گرفت تا این سنسور به زیر نمایشگر منتقل گردد. هم زمان با دیگر گوشی های پرچم دار روز، در Huawei Mate 20 pro نیز این سنسور به زیر نمایشگر منتقل شده و برای استفاده از آن کافی است تا انگشت خود را در محلی که نمایشگر اشاره می نماید، قرار دهید تا به راحتی وارد محیط نرم افزاری گوشی بشوید. در واقع سرعت بسیار بالا و وجود این قابلیت که در زمان استفاده از گوشی تنها یک بار احتیاج است تا اثر انگشت تان ثبت کنید، باعث می گردد تجربه کاربری بسیار لذت بخش و ساده ای در کار با این سبک جدید از صفحه گشایی داشته باشید. آینده اسمارت فون ها ساخت گوشی های بدون دکمه است و حذف دکمه Home و جای دادن سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر قدمی مثبت به این سمت است.

گشت و گذار در گوشی تنها با سوایپ کردن

سوایپ کردن یا کشیدن انگشت روی صفحه گوشی در جهت های مختلف، راه حل آینده تعامل با رابط کاربری در گوشی های هوشمند خواهد بود. این راه حل می تواند باعث افزایش هر چه بیشتر سرعت کار با گوشی و القای حس تجربه دلپذیرتری باشد. شرکت هواوی با استفاده از تکنولوژی Full View در Huawei Mate 20 pro بستری را فراهم نموده تا بتوان به بهترین شکل ممکن از سوایپ کردن استفاده کرد. در این تکنولوژی با حذف نوار پایینی نمایشگر برای جابجا شدن بین منوها، تنها از ژست های حرکتی و سوایپ برای حرکت بین قسمت های مختلف دستگاه استفاده می گردد و این کار باعث آزاد شدن هر چه بیشتر فضا برای نمایش حجم بیشتری از محتوای مفید به کاربر می گردد. علاوه بر این کاربران می توانند به شیوه ای بصری و طبیعی تر با دستگاه خود تعامل نمایند. برای مثال با کشیدن انگشت از پایین به بالا در هر بخشی از گوشی به صفحه Home برگردید و اگر در این حالت پس از کشیدن انگشت از پایین به بالا، کمی بیشتر مکث کنید می توانید وارد رابط مالتی تسکینگ شده و پس از آن با کشیدن انگشت خود در داخل منو به هر دو حاشیه تصویر، به محیط قبلی که در آن قرار داشتید بازگردید. قابلیت های سوایپ در Huawei Mate 20 pro به نحوی تنظیم شده که برای هر دو گروه افراد چپ دست و راست دست مناسب باشند. برای مثال در حالت قبلی هر دو سمت حاشیه نمایشگر می توانند در بازگشت به منوی قبلی به یاری شما بیایند و در موردی دیگر می توانید از هر دو گوشه چپ و راست پایین نمایشگر و کشیدن آن به وسط صفحه نیز برای دسترسی به دستیار هوشمند گوگل بهره ببرید و محدودیتی از این بابت وجود نخواهد داشت.

شارژ گوشی دیگران بدون احتیاج به کابل

تمام شدن شارژ دستگاه در موقعیتی حساس شاید بدترین اتفاقی باشد که در برخورد با تکنولوژی روز با آن روبرو هستیم. با وجود پیشرفت های گسترده در حوزه موبایل و فناوری های همراه، بخش باتری نسبت به سایر قسمت ها پیشرفت چشم گیری نداشته است در Huawei Mate 20 pro قابلیتی بسیار جذاب و نوآورانه با نام Reverse Wireless Charging تعبیه شده است که برای اولین بار به گوشی های هوشمند اجازه می دهد بدون احتیاج به کابل، شارژ دستگاه را به دیگر دستگاه ها انتقال دهد. در این حالت تنها کافی است دو گوشی را به صورت پشت به پشت به هم نزدیک کنید و در منوی گوشی گزینه شارژ بی سیم معکوس را فعال کنید؛ خواهید دید که فرآیند شارژ به سرعت آغاز می گردد البته در نظر بگیرید که این قابلیت تنها برای دستگاه هایی که توانایی شارژ بی سیم توسط فناوری Qi را دارند در دسترس خواهد بود.

2121

منبع: خبرآنلاین

به "آینده می تواند شبیه گوشی Huawei Mate 20 pro باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آینده می تواند شبیه گوشی Huawei Mate 20 pro باشد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید