حریم کلیسای سرکیس مقدس هم نقض شد!

به گزارش وبلاگ انوری، حریم اثر تاریخی کلیسای سرکیس مقدس به عنوان بزرگترین کلیسای تهران و مقر شورای خلیفه گری ارامنه توسط مالک بخش خصوصی و با ساخت و سازی که منظر آن را از بین برده، نقض شد.

حریم کلیسای سرکیس مقدس هم نقض شد!

مجوز ساخت و ساز در حریم این اثر ملی ثبت شده را اداره کل میراث فرهنگی استان تهران صادر نموده است. با این وجود پس از ساخت این بنا، حالا اداره کل میراث فرهنگی استان مدعی شده باید کمتر از حد مجاز باشد.

این ساختمان قرار است 6 طبقه باشد که چهار طبقه از آن روی زمین است. کاربری آن را هم کارفرما روی تابلوی ساختمان تجاری، مسکونی و صنایع دستی اعلام نموده است. ساخت و ساز در این بنا که از اول آذر ماه آغاز شده قرار است تا خاتمه سال 98 ادامه داشته باشد.

محسن شیخ الاسلامی معاون میراث فرهنگی استان تهران از پاسخگویی در این باره امتناع کرد. شنیده ها حاکی از آن است که وی استعفای خود را از این سمت نیز ارائه نموده است. پیش از این موضوع نقض حریم آثار تاریخی دیگر تهران مانند ساخت و ساز در حریم کاخ گلستان مطرح بود.

کلیسای سرکیس مقدس در خیابان کریمخان زند، ابتدای خیابان نجات الهی با هزینه شخصی فردی خیر از ارمنی های ایران به نام مارکار سرکیسیان در سال 1349 بنا شد و مقر خلیفه گری ارامنه تهران از کلیسای مریم مقدس به این محل انتقال یافت. این اثر در سال 81 به عنوان اثر ملی ثبت شد.

منبع: دنیای سفر

به "حریم کلیسای سرکیس مقدس هم نقض شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریم کلیسای سرکیس مقدس هم نقض شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید