گذرهای بافت تاریخی قم مرمت می گردد

به گزارش وبلاگ انوری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم گفت: گذرهای بافت تاریخی شهر قم با اعتباری حدود 3میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی مرمت می گردد.

گذرهای بافت تاریخی قم مرمت می گردد

به گزارش وبلاگ انوری به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، حمید یزدانی مدیرکل میراث فرهنگی این استان گفت: در این طرح گذر تاریخی چهل اختران، گذر حاج حسین، گذر باغ پنبه، گذر شاه حمزه، گذر جدا، گذر پنجعلی با اعتباری حدود 3میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی مرمت و ساماندهی می شوند.

او اضافه نمود: سبک سازی بام گذرها، استحکام بخشی و اجرای اندود نهایی جهت حفاظت از بام ها، مرمت بدنه ها و اصلاح کف فرش ها از اقدامات این عملیات و پروژه مرمتی است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان قم گفت: این طرح در راستای اجرای اهداف و سیاست های ستاد بازآفرینی شهری است که این اداره کل به سهم خود در آن مشارکت می نماید چرا که معتقدیم قم، با داشتن محوری ترین محلات یکی از نقاط مهم در باز آفرینی شهری در بین شهرهای کشور است.

یزدانی ادامه داد: بافت تاریخی قم دارای محلات قدیمی و تاریخی سرشار از ذخایر معنوی و ارزش های فرهنگی است که در حال حاضر اداره میراث فرهنگی استان قم با اعتبارات ملی اختصاص یافته جهت ساماندهی آن اقدام خواهد نمود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان قم با بیان که محدوده بافت تاریخی قم حدود 315 هکتار است، گفت: از آنجا که قم به عنوان پایگاه انقلاب اسلامی و مرکز تشیع شناخته می گردد، حفظ، احیا و معرفی بافت تاریخی گامی مؤثر جهت حفظ هویت ملی و تاریخی این شهر است.

منبع: میراث آریا

به "گذرهای بافت تاریخی قم مرمت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گذرهای بافت تاریخی قم مرمت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید